На пропускних пунктах України більше не приймають документи з “Дії“: що змінилося при перетині кордону

Автор: Лобанова Єлизавета

При перетині українського кордону громадяни раніше могли пред'являти прикордонниками документи в "Дії". Проте більше Державна прикордонна служба не прийматиме електронні документи. На кордоні запрацювали нові обмеження.

На пропускних пунктах України більше не приймають документи з “Дії“: що змінилося при перетині кордону - today.ua

Про те, чому прикордонна служба ввела такі обмеження, розповів начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Держприкордонслужби України Ігор Матвійчук.

За його словами, співробітники ДПСУ все частіше виявляли факти підробки програмного забезпечення додатку "Дія" та фальшиві документи в ньому. Особливо це стосується чоловіків, які хочуть перетнути кордон.

Наприклад, один із таких громадян при спробі перетнути кордон стверджував, що є багатодітним батьком, надавши три свідоцтва про народження дітей у додатку "Дія". Однак під час перевірки з'ясувалося, що людина намагалася обдурити співробітників ДПСУ, демонструючи фальшиві документи у підробленому додатку.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

На пропускних пунктах України більше не приймають документи з “Дії“: що змінилося при перетині кордону

Саме через таких порушників і було ухвалено рішення повернути перевірки паперових документів. При цьому прикордонники залишили послаблення на низку документів в електронному вигляді, які, як і раніше, можна показувати на кордоні.

Які е-документи можна використовувати при перетині кордону

Працівникам прикордонної служби дозволено приймати електронні документи, що підтверджують інвалідність громадян, які перетинають кордон.

Також українці можуть надати е-документ, який підтверджує статус пенсіонера, у тому числі електронне пенсійне посвідчення під час перетину кордону.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Паспорт у додатку "Дія" призначений виключно для ідентифікації особи, тому при собі потрібно мати і фізичний документ у вигляді пластикової картки або паперової книжечки, якщо ви збираєтеся виїзджати за територію України.

Раніше повідомлялося, що у додатку "Дія" готуються запустити послугу бронювання працівників.