Через війну в Україні змінилися вимоги до орендарів житла. І хоча основні вимоги орендодавців не змінюються вже багато років, до них додалися штрихи, що продиктували обставини.
Один з найбільших інтернет-майданчиків, де розміщені оголошення про здавання житла в оренду, опублікував результати свого дослідження. Представники сайту провели опитування серед орендодавців, з'ясовуючи, кому вони охочіше здали б квартиру.
Основні критерії виглядають так:
- молода пара;
- без тварин;
- без дітей;
- без бажання часто запрошувати гостей.
Діти, тварини та галасливі компанії завжди були каменем спотикання у цьому питанні. Але дослідження показало, що тепер для орендодавця також важливими є політичні погляди наймача та його національність.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Якщо власник квартири запідозрить, що орендар є прихильником Росії у нинішній війні, він майже напевно відмовить йому. Також переважна кількість громадян, які розмістили оголошення про здачу житлоплощі в наймання, вважають за краще, щоб у їхню квартиру заселився саме співвітчизник.
А для двох відсотків опитаних важливим є те, яку релігію сповідує потенційний мешканець. Адвокат Світлана Саража зазначає, що орендодавець згідно із законом може встановлювати будь-які вимоги.
"Власник житла має право виставляти умови, закон це не регулює. З іншого боку, це фактично комерційна діяльність. Тобто особа отримує за це кошти, тому регулювання на рівні держави теоретично можливе. Однак не тільки в нас так, це нормальна практика, коли власники квартир мають можливість обирати і виставляти свої умови", – каже Саража.
Юрист нагадала, що орендодавці також перебувають у вразливому становищі, оскільки коротка співбесіда з орендарем не гарантує його порядності. Мешканець може з'їхати без попередження, зламати що-небудь у будинку або несвоєчасно платити за квартиру.
А оскільки переважна більшість будинків та квартир в Україні здаються без укладених згідно із законом договорів через небажання власника житлоплощі платити податки, домогтися свого через суд він у разі подібних проблем не зможе.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як змінилися ціни на оренду 1-кімнатних квартир у різних регіонах України.