Today.ua

На другому році війни троє із десяти найзаможніших українців стали ще багатшими, а мільярдери зубожіли до мільйонерів

На другому році війни в Україні залишилося лише два доларові мільярдери, та й ті неабияк розгубили свій капітал. При цьому шестеро із торішніх мільярдерів скотилися до мільйонерів. І взагалі, сім із десяти найбагатших українців за рік стали біднішими.

Про те, кому вдалося утриматись у статусі мільярдерів, хто втратив свої гроші, а хто, навпаки, за рік піднявся, розповіли експерти ІТ-компанії YouControl.

Отже, до кінця 2023 року в Україні залишилося лише два доларові мільярдери проти торішніх восьми. Утриматись у статусі мільярдерів вдалося лише Рінату Ахметову та Віктору Пінчуку. Решта зубожіли до мільйонерів.

При цьому Ахметов і Пінчук також добряче розгубили свої капітали. Так, Рінат Ахметов зараз має у своєму активі 6,59 млрд доларів. Проте торік він мав на 43% більше.

Віктор Пінчук втратив 34% свого статку, і зараз володіє лише 1,72 млрд доларів.

Добряче струсонув військовий рік і колишнього українського гаранта Петра Порошенка, котрий спільно зі своїм старшим сином Олексієм зараз володіє 954 млн доларів. Минулого року, маючи на 37% більше, вони були мільярдерами. Проте, старший та молодший Порошенки удвох розташувалися на третій сходинці рейтингу найбагатших українців.

Четверту сходинку також посідає родина – Галина та Олександр Гереги. Власники мережі Епіцентр-К мають сьогодні 907 млн доларів, втративши проти минулого року 38% своїх активів.

На п'ятому місці із 894 млн доларів розташувався Влад Яценко, у якого порівняно з минулим роком активи стали нижчими на 30%.

Далі місця у другій п'ятірці розташувалися так:

6-7 місця – Олексій Шевченко та Максим Литвин. Вони володіють сумами по 865 млн доларів кожен;

8 місце – Вадим Новинський із капіталом 853 млн доларів, який став на 65% скромнішим за минулорічний;

9 місце скромно посідає Ігор Коломойський, який за рік втратив 55% свого багатства, і нині володіє 632 млн доларів.

10 місце дісталося власнику холдингу Kernel Андрію Веревському, який цього року може записати до свого активу 567 млн доларів.

Причому троє з цієї десятки за рік збільшили свій капітал. У Веревського він зріс на 10% порівняно з минулим роком. А ось Шевченко і Литвин, які очолюють онлайн-платформу Grammarly, за рік збільшили свій капітал у 2,24 рази. Щоправда, офіси компанії функціонують не лише у Києві, але також ще два у США та один у Канаді.

Нагадаємо, за оцінками Forbes, Рінат Ахметов тільки за минулий рік втратив понад 9 млрд доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ