Постачання західних союзників нарешті розв'язували проблему дефіциту снарядів на одній із "найспекотніших" ділянок фронту. На Донеччині наші військовослужбовці відзначають, що "снарядного голоду" більше немає, але особового складу катастрофічно не вистачає.
Кореспондент видання Reuters відвідав одну із артилерійських частин на Донбасі. Йому вдалося поспілкуватися з українськими військовими, які наголосили на позитивних змінах із постачанням боєприпасів.
"Був "снарядний голод". Боєприпаси були досить жорстко нормовані. Це впливало на піхоту. Вони (окупанти - ред.) підкрадалися з усіх боків, це шкодило піхоті. Зараз "снарядного голоду" вже немає, і ми працюємо добре", - повідомив командир артилерійського підрозділу, на ім'я Василь.
Журналіст зазначив, що за той час, який він провів на даній ділянці фронту, САУ М-109, що розташовувалася неподалік, стріляла за потребою. Раніше, за словами наших артилеристів, снаряди були жорстко нормовані. Через це не було можливості якісно підтримувати просування наших піхотинців.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Повідомляється, що ситуація почала змінюватися після того, як наприкінці квітня Конгрес США нарешті затвердив пакет допомоги Україні у розмірі 61 млрд доларів. Незабаром на фронт почали підвозити нові снаряди.
Але відсутність боєприпасів є не єдиною проблемою для наших військових. Навідник, на ім'я Олег, розповів кореспондентові Reuters, що людей зараз на фронті не вистачає.
"Нас дуже мало. Не вистачає людей. У нас немає навіть половини людей, яких ми повинні мати", – розповів артилерист.
Зазначимо, що снаряди на фронт пішли не лише від США. Сьогодні прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала повідомив, що боєприпаси, закуплені в рамках "чеської ініціативи", також уже постачаються ЗСУ.