Українським чоловікам, які залишаються в країні, слід бути готовими до того, що рано чи пізно всіх призвуть до ЗСУ. Не підуть служити лише інваліди, які списані з військового обліку, і ті, хто опинився по той бік кордону. Однак тепер виїзд за кордон для чоловіків буде ще більше ускладнений. Незаконно покинути Україну не вдасться нікому.
Про це попередив українців речник Держприкордонслужби Андрій Демченко у коментарі, який він дав одному з вітчизняних ЗМІ.
Якщо раніше декому вдавалося проскочити через кордон за підробленими документами, то тепер це практично неможливо. Справа в тому, що під час перетину кордону всі чоловіки проходитимуть подвійну верифікацію. Порівняють базу даних Держприкордонслужби та базу даних Міноборони, яка містить повний реєстр військовозобов'язаних.
"Між ДПСУ та Міноборони вже певний час триває робота з інформаційного обміну між базою даних ДПСУ та Єдиним державним реєстром призовників та військовозобов'язаних, щоб унеможливити спроби незаконного перетину кордону, використовуючи підроблені документи", – розповів Демченко.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Таким чином, обов'язково "вирахують" людину з підробленими документами або фальшивою довідкою. До речі, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на прикордонних пунктах пропуску було затримано понад 6100 чоловіків, які намагалися виїхати з України за фальшивими документами.
А тепер, коли звірка буде йти кількома реєстрами, крізь густе сито прикордонного контролю не вдасться проскочити нікому. Тим, хто буде вперше спійманий на спробі незаконного перетину кордону, доведеться відповісти за статтею 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вона, зокрема, передбачає такі покарання:
- штраф у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 8500 гривень);
- адміністративний арешт терміном до 15 діб.
Якщо ж порушника зловлять вдруге, то розмір штрафу буде суттєво вищим: від 8500 до 13 600 гривень.
Нагадаємо, у Волинській області нещодавно судили чоловіка, який за півроку понад 10 разів виїжджав з України за підробленою довідкою, завантаженою ним із інтернету.