Сполучені Штати можуть залишити Україну без фінансової підтримки протягом наступного року. На практиці для нас це означатиме згортання воєнних дій та заморожування воєнного конфлікту. При цьому гроші на війну в Україні ще можуть бути включені до американського бюджету наступного року. Але для цього нашій владі потрібно, як мінімум, 45 днів не красти і не потрапити у жодний корупційний скандал.
Про це розповів у своєму Telegram нардеп Ярослав Желєзняк.
Конгрес та Сенат США затвердили тимчасовий бюджет країни, з якого вилучили допомогу Україні. Лише в такому вигляді вдалося зібрати за проект більшість голосів, інакше Америка могла залишитись без бюджету. Втім, це тимчасовий державний кошторис, який діятиме лише півтора місяці. За цей час (45 днів) у Сенаті мають затвердити бюджет країни на наступний рік.
І ось у цьому випадку українській владі зараз потрібно зробити все можливе і навіть більше, щоб отримати допомогу від США. Інакше, якщо ці гроші не будуть закладені до бюджету, то це може стати сигналом і для інших західних партнерів, які звикли йти у фарватері американської політики. А це означає, що в такому разі Україні воювати буде нічим і не буде за що.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Об'єктивно ми просто стали заручниками їхньої внутрішньої політики. Чи можна було покращити? Точнісінько. Але прямо сказати, що тільки наша влада винна, буде маніпуляцією. Чи буде це великою проблемою? Поки що ні, як писала посол — у нас є там ще запас. Але тут проблема в тому, щоб гроші на Україну не зникли з основного бюджету (який має бути ухвалений протягом 45 днів) і такий прецедент — дуже поганий сигнал усьому світу", - пише нардеп Желєзняк.
Американська сторона має одну серйозну претензію до української влади – корупцію. Великі українські чиновники із завидною постійністю потрапляють до корупційних скандалів, причому щоразу ці скандали набувають широкого розголосу не лише у нас усередині країни, а й за кордоном. Останній факт і змусив американських конгресменів відмовити Україні в допомозі, оскільки у них на носі вибори. І вони, як і наші політики, прагнуть сподобатися своєму електорату. А тому їхній електорат має бути впевненим, що гроші американських платників податків йдуть виключно на утвердження демократії в усьому світі, а не по кишенях українських клептоманів від влади.
"До нас одна головна (публічна) претензія - корупція. Чесно, навіть значно перебільшена і це не дуже справедлива. Але про це треба було дискутувати до того, як проблема набула такого масштабу. Зараз уже як є. Тому ці 45 днів і весь час треба пройти без жодного великого корупційного скандалу. Про що, наскільки я чув, нашим прямо під час візиту і сказали", - поділився Желєзняк.
Тобто, якщо бути зовсім відвертими, то в США порадили українським чиновникам хоча б на найближчі 45 днів відмовитися від крадіжок. А якщо вже зовсім не в силі, то красти потроху і так, щоб журналісти не "підкопалися".
Водночас, нардеп Железняк каже, що зі Штатів нашому Офісу президента передали "розстрільний" список корупціонерів, які мають бути негайно звільнені. Цей список нібито невеликий, але втілити це бажання партнерів потрібно, оскільки на кону – великі гроші та наш успіх у цій війні.
"Треба показати рішучу волю до боротьби з корупцією. А це не виїзні фотосесії СБУ/ГБР/БЕБ… це конкретні звільнення. І взагалі байдуже, наскільки там ці люди важливі для ОП. Вони мають піти з посад терміново. Ще раз, є конкретний перелік людей, які стали символом корупції в Україні та "кидалова" міжнародних партнерів. Невеликий. Якщо вибір, що мають піти ***й вони або наша допомога… вибір очевидний", - підкреслив Железняк.
Чи буде реакція влади за цим списком, поки що невідомо. Можливо, влада спробує "всидіти на двох стільцях", але це може стати згубною тактикою. Тому, ймовірно, все-таки доведеться позбавлятися токсичних людей у високих кабінетах.
Нагадаємо, мабуть, найгучніший на сьогодні корупційний скандал, який давно обріс купами мемів – це історія із закупівлею яєць у Міноборони. При цьому, як не відхрещувалося керівництво оборонного відомства від цієї історії, все ж таки перевірка її підтвердила.