Після десятиліть опали, в якій перебувало молоко, учені, нарешті, реабілітували цей продукт. Як з'ясувалось, у ньому значно більше користі, аніж шкоди. Зокрема, регулярне вживання цього продукту допоможе запобігти серцево-судинним захворюванням.
Молоко, яке ще в середині минулого століття вважалось одним із найкорисніших продуктів, згодом на кілька десятків років потрапило в опалу. Якщо молочнокислі продукти медики вважають корисними для організму і рекомендують регулярно вживати, то свіже незброджене молоко тривалий час асоціювали зі шкідливим холестерином.
Проте, як з'ясувалось у ході тривалих спостережень за двома мільйонами пацієнтів, люди, які регулярно вживали щодня склянку свіжого молока, рідше хворіли на недуги серцево-судинної системи. Крім того, у них в крові виявлений менший вміст холестерину як "хорошого", так і "поганого". Якщо вдатись до статистики, то схильність до розвитку ішемічної хвороби серця у них на 14% нижча, ніж у тих, хто молока не вживав.
Крім того, вважається, що вживання молока є одним із факторів ожиріння. Почасти це підтверджується, бо індекс маси тіла у "молочних" пацієнтів трохи вищий. Але при цьому їхній загальний стан здоров'я нічим не гірший, ніж у тих, хто молока не вживав. Якщо, звісно, не брати до уваги вищезгаданої стійкості до ішемії, що якраз свідчить на користь молочної дієти.
Дослідники також не виявили у любителів молока підвищеної схильності до діабету, як це вважалось раніше. Водночас на користь такого продукту з'являється дедалі більше результатів медичних досліджень.
Отже, молоко повністю реабілітовано. І якщо хтось собі відмовляв у цьому корисному продукті лише через те, що він вважався шкідливим, то тепер цілком може дозволити собі молочне меню.
До речі, кава, яку також не рекомендують часто вживати, теж виявилась корисною від багатьох захворювань. Втім, із нею перебору і так не вийде, адже ціни на кави в усьому світі ростуть, немов навіжені.