ФОП не мають відстрочки від служби у ЗСУ та підлягають мобілізації на загальних підставах. Однак держава звільняє їх від сплати податків у період, коли вони захищають державу. Підприємці не повинні припиняти економічну діяльність, навіть перебуваючи на фронті.
Арбітражна керуюча АТ Winner Partners Юлія Шелест та керуючий партнер адвокатського об'єднання Ганною Іщенко "Ганна Іщенко та партнери" повідомили, що ФОП 1-2 груп оподаткування не зобов'язані припиняти реєстрацію. Однак таке рішення буде доцільним, щоб єдиний податок не нараховувався і борги не накопичувалися.
За бажання діяльність цілком може продовжуватися. Це стосується як мобілізованих осіб, так і тих, хто з власної ініціативи підписав контракт із ЗСУ. Головне, щоб бізнес не заважав виконувати військові обов'язки.
"Мобілізовані ФОП та люди, які займаються незалежною професійною діяльністю, звільнені від оподаткування доходів та єдиного податку, і вони не повинні подавати звітність. Також мобілізовані ФОП звільнені від сплати Єдиного соціального внеску за себе", - зазначила Шелест.
Популярні зараз
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Українців, які працюють самі на себе, можуть бути звільнені від сплати податків та зборів. Однак їм потрібно підтвердити призов на військову службу, надавши копію військового квитка або іншого документа, що підтверджує статус.
ФОП на єдиному податку, незалежно від наявності чи відсутності найманих працівників, звільнено від сплати зборів протягом усього періоду військової служби. Вони мають право продовжити роботу, делегувавши свої обов'язки уповноваженій особі.
Демобілізовані самозайняті чоловіки повинні подати податкову звітність про податки, нараховані та утримані зі співробітників та інших фізосіб, уповноваженою особою у період військової служби. Це слід зробити у встановлені Податковим кодексом терміни.
Іщенко підкреслила, що банки не дозволять виплатити зарплати без сплати податку на доходи фізосіб (ПДФО), ЄСВ та військового збору. Підприємці можуть звільнити персонал – крім мобілізованих, вагітних та тих, що мають дітей.
Протягом 10 днів після демобілізації до податкової потрібно надати документи: заяву, копію військового квитка чи іншого документа, що підтверджує службу у ЗСУ. Протягом шести місяців з першого дня демобілізації ФОП має сплатити нараховані уповноваженою особою податки за найманих працівників ПДФО, військовий збір та ЄСВ. Звітність надається особисто демобілізованою ФОП.
"При ненадання протягом десяти днів після демобілізації необхідних документів, платник податків не звільняється від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та єдиного внеску на весь період військової служби", - наголосила Юлія Шелест.
Нагадаємо, що в Україні 2024 року планують мобілізувати ще 500 тисяч чоловіків. Стало відомо, кого з них відправлять на фронт, а хто залишиться служити в тилу.