Військовослужбовці, за якими на час служби зберігаються робочі місця, мають право отримувати подвійні зарплати. Але це стосується не всіх громадян.
Відповідно до Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин" за мобілізованими військовими зберігається місце роботи, але роботодавець, за власним бажанням, може не нараховувати або навпаки виплачувати заробітну плату.
Дані положення стосуються працівників, призваних на:
- строкову військову службу;
- військову службу на заклик осіб офіцерського складу;
- військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період;
- військову службу по призову осіб із резервістів у особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладання нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Таким чином, вищезгадані категорії українців можуть отримувати заробітну плату і за службу, і з попереднього місця роботи. Проте роботодавців ніхто не може змусити виплачувати кошти. Все за бажанням. Причому виявити таке бажання мають право лише власники приватних фірм. Керівникам бюджетних заходів нараховувати зарплати чоловікам, які пішли воювати на фронт, заборонено.
Щодо військовополонених, то їхню зарплату та різні доплати роботодавці можуть перераховувати родичам. Крім того, військові, які опинилися у полоні, також мають право на фінансове забезпечення. Але це не стосується тих, хто здався в полон добровільно.
Раніше повідомлялося, що в Україні хочуть змінити правила нарахування пенсій за вислугою років військовим.