Today.ua

Мобілізація жінок в Україні: як стати на військовий облік, та який порядок проходження ВЛК

Українські жінки, які мають медичну та фармацевтичну освіту, мають стати на військовий облік з 1 жовтня. У прес-службі Сухопутних військ ЗСУ розповіли, які документи їм потрібно подати до військкомату, та який порядок проходження ВЛК для жінок.

Як жінкам стати на військовий облік

Жінка має пройти процедуру реєстрації у територіальних центрах комплектування (ТЦК). Обов'язкова мобілізація стосується лише жінок-медиків та фармацевтів. Жінки, які здобули професії, споріднені з військовими, можуть стати на облік у військкомат добровільно.

Перелік документів для становлення на військовий облік:

На жінку в ТЦК мають завести особисту справу і направити на медкомісію, яка зробить висновок про придатність/непридатність до військової служби.

Військово-лікарська комісія для жінок

Військовозобов'язані жінки мають проходити медкомісію, як і чоловіки. Медогляд проводять такі лікарі: хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог, оториноларинголог, стоматолог, дерматолог. Також жінки мають пройти обов'язковий огляд у гінеколога.

Вагітні жінки, а також ті, хто виховують дітей самостійно, багатодітні матері, матері дітей з інвалідністю та жінки, чиї чоловіки служать у ЗСУ, звільняються від обов'язку ставати на військовий облік.

Згідно з новим законодавством, жінки, які за законом зобов'язані стати на військовий облік з 1 жовтня, але проігнорують цю вимогу, будуть оштрафовані від 850 до 1700 грн.

Раніше у ВСУ розповіли, де служитимуть громадяни із хронічними хворобами, яких ВЛК визнала придатними до мобілізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ