Today.ua

Мобілізація за новим законом: як зміняться перевірки ТЦК на вулицях

В Україні 18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію. Стало відомо, як зміняться перевірки військовозобов'язаних чоловіків співробітниками ТЦК на вулицях.

Адвокат Микола Максимов назвав права та вказав на обов'язки обох сторін – військкоматів та громадян.

Оповіщення населення про необхідність завітати до ТЦК для оновлення своїх даних буде проводитися й на вулицях. Чоловіки повинні носити з собою військово-обліковий документ та пред'являти його на вимогу співробітника ТЦК, а не лише поліцейського, як раніше.

Водночас військовозобов’язаного чоловіка не мають права затримувати. Виключення – якщо він перебуває в розшуку Національною поліцією. Тоді його можуть затримати, скласти адміністративний протокол та доправити до військкомату. Важливо, що лише правоохоронці мають такі повноваження, а ТЦК – ні за старими, ні за новим законом не мають.

Юрист зазначив, що заштовхування військовозобов’язаного до транспорту, яке практикують представники ТЦК, є незаконним. Силу можуть застосовувати лише поліцейські. Якщо таке правопорушення відбувається з боку працівників військкоматів, треба фіксувати цей процес на відео, а також попереджати, що за подібні дії можлива кримінальна відповідальність.

"Я бачив безліч відео про те, коли приверталася увага інших людей на вулиці, то людину відпускали", - вказав Максимов.

Адвокат нагадав, що за поширення інформації про переміщення техніки та представників ЗСУ можуть покарати. А незаконні дії працівників ТЦК можна фільмувати, але краще не публікувати в Інтернеті.  Це відео можна додати до заяви до ДБР чи поліції про незаконне затримання.

Телефон є майном людини, тому його не мають права забирати. Чоловікові повинні надати можливість становити контакт з рідними та близькими.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада збільшила штрафи для ухилянтів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ