Мобілізація в Україні: у Мінцифри повідомили, хто створюватиме е-реєстр військовозобов'язаних

Автор: Леся Ловіцька

У парламенті зареєстрували законопроект №10062, який має спростити мобілізацію завдяки створенню електронного реєстру військовозобов'язаних. У Мінцифри повідомили, хто займатиметься його розробкою.

Мобілізація в Україні: у Мінцифри повідомили, хто створюватиме е-реєстр військовозобов'язаних - today.ua

У відомстві уточнили, що Міністерство оборони та інші державні органи не оголошували тендеру на розробку реєстру призовників. Тому не планується його технологія на базі платформи "Дія. Engine".

Як правило, такі електронні продукти замовляють міністерства та центральні органи виконавчої влади. Реєстри створюють відповідно до повноважень та в рамках законодавства.

У Мінцифри наголосили, що реєстри розробляють IT-компанії, представники яких навчилися створювати їх на базі платформи "Дія. Engine". Вказано, що таких команд зараз десять, і загалом у них працюють близько 70 програмістів.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

"Це не команда програми „Дія", а окремі команди розробників. Серед них як приватні компанії, так і внутрішні команди державних підприємств", - цитує представників Міністерства DEV.ua.

На даний момент із використанням "Дія.Engine" розробляється близько 50 реєстрів. Йдеться про різні структури, серед яких реєстр пошкодженого та зруйнованого майна, реєстр домашніх тварин, система реєстрів крові, система рослинництва, реєстр видавців, реєстр МВС та інші.

Мобілізація в Україні: у Мінцифри повідомили, хто створюватиме е-реєстр військовозобов'язаних

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що "Дія.Engine" являє собою новий інструмент для швидкого запуску нових реєстрів та державних послуг. Його презентували 19 вересня. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що за даними на 20 вересня широкий функціонал платформи вже освоїли 20 міністерств та органів влади. На основі реєстрів запроваджуватимуть нові державні онлайн-послуги.

Раніше повідомлялося, що доступ до всіх державних реєстрів військкоматів відкриють восени.