В Україні продовжується мобілізація. Військовозобов'язаними вважають чоловіків віком від 18 до 60 років, а також окремі категорії жінок. Стало відомо, кого призиватимуть в армію з 1 листопада.
З 1 жовтня на військовий облік мають стати жінки, які мають фармацевтичну чи медичну освіту. Військовозобов'язані громадяни України, які змінили місце проживання та перебувають в інших країнах, повинні звернутися до місцевого консульства або військового центру протягом семи днів після прибуття та зареєструватися там.
Українцям вручають три види повісток:
- для актуалізації даних;
- для проходження військово-лікарської комісії;
- мобілізаційне розпорядження.
З 1 листопада мобілізації підлягають:
- військовозобов'язані 18-60 років, які мають військовий досвід та визнані придатними або обмежено придатними до служби;
- військовозобов'язані 18-60 без досвіду служби, які перебувають у запасі;
- чоловіки до 27 років, які служать у запасі та визнані придатними чи обмежено придатними.
- військовозобов'язані жінки, які стали на облік у ТЦК;
- громадяни, яких виключили зі списку військовозобов'язаних та зняли з військового обліку, якщо ВЛК визнає їх придатними та вони не здійснювати тяжких злочинів;
- громадяни 18-60 з інвалідністю, які виявили бажання служити та визнані ВЛК придатними чи обмежено придатними.
Як покарають ухилянтів від мобілізації
Військовозобов'язані чоловіки можуть отримати штраф у розмірі 30-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Адвокат Ростислав Кравець уточнив, що йдеться про суму від 510 до 850 грн. За повторні порушення вона може зрости до 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів. Потім настає кримінальна відповідальність – порушники постають перед судом, який визначає покарання.
Раніше повідомлялося, що в Україні може розпочатись масова демобілізація військових, які відслужили 18 місяців. Відповідну петицію підписали понад 25,5 тисячі осіб.