Мобілізація ухилянтів за кордоном: військовий аналітик зробив заяву про чоловіків, які втекли з України

Автор: Леся Ловіцька

Колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий звернув увагу на чоловіків, які під час війни втекли з України за кордон. Він оцінив можливість мобілізації ухилянтів.

Мобілізація ухилянтів за кордоном: військовий аналітик зробив заяву про чоловіків, які втекли з України - today.ua

Військовий аналітик зробив заяву про можливість призову до ЗСУ українців, які виїхали до інших країн. Дикий поіронізував, що це було б дуже добре, якби могло бути хоч трохи реально. Він скептично налаштований щодо такої ідеї:

"Жодних механізмів примусової мобілізації українців за кордоном у нас немає, а спроба їх звідти екстрадувати буде дуже потужним пострілом собі в ногу".

На думку експерта, не можна вимагати видачі ухилянтів Україні, тому що ці чоловіки масово подаватимуть до судів і проситимуть політичного притулку. У такий спосіб новобранців не отримати, вони різко стануть пацифістами та вимагатимуть захисту.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Євген Дикий вважає, що РФ відразу запустить пропагандистську тему про те, що навіть окупанти не намагаються "дістати" втікачів з-за кордону. Україна у такому разі виглядатиме диктатурою – насамперед в очах лояльних європейців.

Зазначено, що підтримка України іншими країнами і там стрімко зменшується, тому спроба вимагати видачі ухилянтів завдала б ще більшої шкоди. Залишається тільки закликати до совісті українців, які втекли, і вести рекрутингову кампанію для чоловіків. Але Дикий оцінив її ефективність як близьку до нуля.

 

За словами екс-командира роти батальйону "Айдар", він знає чимало громадян України, які справді поверталися з інших держав, щоб захистити своє власну. Ініціатива часто зустрічалася на початку повномасштабного наступу рашистів. Проте наразі ситуація змінилася.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Зараз давно не початок війни, і, на жаль, ще далеко не кінець, тому думаю, що потенціал добровільного повернення практично вичерпаний, можливо, за окремими винятками", - підсумував Євген Дикий.

Раніше у НБУ зробили заяву про блокування рахунків ухилянтів.