В Україні продовжується загальна мобілізація. Представник Полтавського обласного ТЦК майор Роман Істомін повідомив, на який термін можна одержати відстрочку від служби в армії.
Військовослужбовець нагадав, що родичі зниклих безвісти та загиблих бійців ЗСУ не підлягають мобілізації. На відстрочку від служби можуть розраховувати учні ПТУ та студенти очної та дуальної форм навчання. Відстрочення від мобілізації також надається студентам іноземних вишів на дистанційному навчанні.
За словами Істоміна, список осіб із правом на відстрочку займає дві сторінки друкованого тексту. У ньому державні службовці, народні депутати, правоохоронці, співробітники військових частин, працівники органів управління, СБУ, Нацгвардії, розвідки, ДСНС, ДПСУ, а також працівники, заброньовані підприємствами, організаціями, установами та державними органами.
Мобілізація не передбачена для осіб з інвалідністю, чоловіків, які визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я, викладачів вузів, вчених, шкільних вчителів, які працюють не менше ніж на 0,75 ставки, батьків та опікунів тяжкохворої дитини або дитини з інвалідністю, батьків-одинаків.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Роман Істомін наголосив, що вказані чоловіки можуть бути мобілізовані за власним бажанням. Майор висловився про терміни відстрочки від призову до армії.
"Терміни як такі не передбачені. Це на розгляд ТЦК. Якщо, наприклад, відстрочка за станом здоров'я, то, зрозуміло, це буде орієнтовний час, необхідний для того, щоб людина вилікувалась. Якщо відстрочка пов'язана з доглядом за хворим членом сім'ї, то зазвичай на півроку, після чого потрібно знову з'явитися до терцентру комплектування для звірки даних. Студенти очної форми отримують відстрочку до завершення навчання, але часто — до закінчення навчального року, адже може статися так, що когось відрахують.
Хто найбільше потрібний на фронті
Представник Полтавського обласного ТЦК зазначив, що повістки практично не видають чоловікам 58-59 років, бо у цьому мало сенсу. Таких українців потрібно буде демобілізувати за півроку-рік після мобілізації. При цьому багато хто з них уже не може служити за станом здоров'я.
"Потрібні всі спеціальності. А оскільки зараз у більшості своїй мобілізуються громадяни, які не мають досвіду строкової служби, то вони в навчальних центрах освоюють військові спеціальності з нуля. Найпоширеніша спеціальність у ЗСУ, очевидно, стрілець. Тому, думаю, можна сказати що вона є найзатребуванішою", - цитує Істоміна "Телеграф".
Нагадаємо, що колишній міністр Великобританії Бен Уоллес порадив президенту України Володимиру Зеленському призвати до армії більше молоді. У ЗСУ відповіли на рекомендацію щодо посилення мобілізації.