Шанси України на перемогу у війні будуть мінімальними, якщо ґрунтовно не поповнити українське військо свіжими силами. Україні треба щонайменше мобілізувати до ВСУ ще півмільйона дієздатних бійців. Тільки такою чисельністю можна здолати ворога.
Про це заявив в інтерв'ю одному з українських видань, екс-командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий.
Настав час змінити співвідношення у кількості чоловіків, які знаходяться в тилу, та які воюють. Тих, "хто в пікселі", має бути значно більше за цивільних. Звісно, не йдеться про тотальну мобілізацію, коли до війська забиратимуть і інвалідів, і старих, і напівживих. Однак іще треба мобілізувати, принаймні, півмільйона людей. Причому зробити це треба у стислий термін – за перше півріччя 2024 року. Водночас іще мільйон навчених бійців має бути напоготові, щоби вступити в бій у разі потреби. Лише так в України будуть шанси перемогти, вважає Євген Дикий.
"Я далекий від емоційних криків "служитимуть усі!" — в нас реально немає такої потреби. Але потреба додати до лав ЗСУ ще хоча б пів мільйона людей упродовж наступного року (бажано впродовж першого півріччя) та мати напоготові в реальному, а не віртуальному резерві ще до мільйона — це і необхідно, і абсолютно реально. І насправді ці цифри дуже далекі до "служать усі", - каже експерт.
Популярні зараз
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Без такої масштабної додаткової мобілізації в України майже немає шансів на перемогу, переконаний колишній комроти. Він каже, що, звісно, технічне оснащення, яким допомагає нам Захід, дуже важливе. Але без чисельної переваги у живій силі перемоги не добитися.
"Є речі, які не компенсуються нічим іншим, аніж просто кількістю особового складу. Якщо ж ми вирішимо цю проблему, то це вже мінімум половина перемоги, до того ж із другою половиною — залізом, нам хоч якось допомагають союзники, хоч і ми також самі маємо що покращити", — наголосив Дикий.
Отже зараз найголовніше завдання – забезпечити мобілізацію. Щоправда, за який кошт утримувати, споряджати, озброювати і лікувати таке військо, та ще й платити йому зарплату, експерт не каже. Адже навіть за наявної чисельності ЗСУ Україні бракує грошей на закриття нагальних потреб армії.