Мобілізація: рекрутери кажуть про небувалий наплив добровольців на військові спеціальності

Автор: Марченко Любов

В Україні триває загальна мобілізація. А нещодавно для залучення населення до лав ЗСУ було впроваджено і рекрутингову систему. Вона вже дає позитивні результати. Рекрутери говорять про небувалий наплив добровольців на військові спеціальності.

Мобілізація: рекрутери кажуть про небувалий наплив добровольців на військові спеціальності - today.ua

За словами керівника і засновника рекрутингової агенції Lobby X Владислава Грезєва, серед деяких вакансій, пов'язаних з армією, спостерігається доволі висока конкуренція. Подекуди на них надходить по 60 відгуків. Рекрутер розповів, які пропозиції найбільше цікавлять громадян.

Відповідно до статистики агентства, на одну вакансію оператора дрона відгукуються аж 77 співвітчизників. Також популярними є пропозиції, які передбачають штабну роботу. Йдеться про діловодів, бухгалтерів, юристів, офіцерів управління та закупівельників. На ці вакансії надходить по 65 відгуків. Водночас цікавляться українці і спеціальностями, пов'язаними з ІТ. Влаштуватись ІТ-шниками в армії бажають по 60 громадян на вакансію.

Користуються популярністю також пропозиції, що пов'язані з роботою у  прес-службі військових відомств. Зокрема, мова йде про прес-офіцерів, операторів, монтажерів, відеографів та СММ-спеціалістів. Рекрутери кажуть, що ці пропозиції набирають по 76 відгуків кожна.

Популярні зараз

Борис Джонсон знявся у жартівливому відео з працівниками Укрзалізниці

Українське МЗС жорстко відреагувало на слова Сікорського про передачу Криму під мандат ООН

Стало відомо, які танки Німеччина передала Україні у новому пакеті військової допомоги

Євросоюз закликав виконати ордер на арешт Путіна, виданий у Гаазі

За словами Владислава Грезєва, є також низка специфічних пропозиції, які зазвичай потрапляють до категорії "інше". У цій категорії, до прикладу, можна зустріти вакансії кухарів, вибухотехніків, водолазів. На них також не бракує охочих.

Також нерідко людей цікавить робота в армії, пов'язана з медичною сферою і транспортом.

Проте населення цікавиться і реальними бойовими посадами. Отож люди відгукуються на посади у наземній розвідці. Нерідко українці виявляють готовність долучитись до ЗСУ в підрозділах зв’язку або піхоти.

Загалом же армія пропонує понад 20 напрямків за різними спеціальностями. І найбільше ЗСУ потребують саме піхотинців. На другому місці серед кадрових потреб захисників опинились медичні працівники. Високий попит в армії і на штабних працівників.

Мобілізація: рекрутери кажуть про небувалий наплив добровольців на військові спеціальності

Також до десятки лідерів за кількістю вакансій у ЗСУ увійшли ІТ-фахівці, оператори БПЛА, зв’язківці, представники професій, які розміщено в категорію інше (кухарі, вибухотехніки, водолази), командування  (командири рот, відділів, взводів), артилеристи та працівники прес-служби.

Водночас Владислав Грезєв радить усім, хто вирішив добровільно долучитися до війська, укладати контракт із ЗСУ. Адже контрактна служба надає певні бонуси.

"Ми рекомендуємо підписувати контракт, тому що контракт має додаткову перевірку від командування, плюс контракт теж зараз діє до кінця воєнного стану, як і мобілізація, плюс у контракті є додаткові бонуси", - каже Грезєв.

Чого бояться ухилянти?

Аналітики компанії Lobby X дослідили причини, які спонукають громадян уникати військової служби під час війни. Як з'ясувалось, ухилянти відмовляються служити не лише через страх смерті. Чи не найбільше людей турбує елемент невизначеності.

"Страх смерті здебільшого не зупиняє, він з’являється тільки в момент, коли людина зустрічається зі смертю. Багато в чому насправді спрацьовує неможливість контролювати своє майбутнє в цьому контексті, наприклад, можливість обрати посаду, обрати підрозділ, де служити", - зазначає експерт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Владислав Грезєв  упевнений: якщо прибрати хоча б частину невизначеності у мобілізаційному процесі, наприклад встановити чіткий строк служби, то й охочих долучитись до ЗСУ побільшало б.

Нагадаємо, Володимир Зеленський зробив заяву про війну із російськими окупантами. Глава держави назвав ситуацію на фронті патовою через затримку допомоги від партнерів.