В Україні посилилася мобілізація – отримати бронювання або відстрочку від призову стало складніше. Стало відомо про зміни, які стосуються багатодітних чоловіків. У парламенті повідомили про "сюрприз" який на них очікує.
Новий закон про зміни у мобілізаційному процесі ухвалили 18 травня. Тепер багатодітним чоловікам тепер слід доводити, що вони утримують спадкоємців. На проблему звернув увагу депутат Верховної Ради Ігор Фріс. Він зазначив, що тисячі багатодітних батьків опинилися у складній ситуації.
Зазначено, що батьків трьох неповнолітніх визнають придатними до служби. Згідно із законом, такі особи автоматично мають отримати відстрочку від мобілізації. Проте діти можуть бути народжені від різних жінок, з якими батько не проживає та продовжує допомагати сім'ї фінансово.
"Що придумав ТЦК? Там додатково вимагають договір між чоловіком та його колишніми дружинами про те, що він бере участь в утриманні своїх неповнолітніх дітей", - повідомив Фріс.
Наголошено, що в урядовій постанові №560 є згадка про письмовий договір між батьками, де треба прописати, з ким будуть проживати діти та хто бере участь в їхньому вихованні. За словами народного обранця, йдеться про перевищення повноважень.
Нагадаємо, що Кабмін почав своїми підзаконними актами розширювати дію нового закону про мобілізацію. Зокрема - у праві на отримання відстрочки військовозобов'язаних чоловіків, які мають доглядати за рідними з II групою інвалідності. Річ у тому, що мобілізаційний закон чітко прописав коло суб’єктів, які звільнені від виконання військового обов’язку, мають право на відстрочку від служби або бронювання.
Ігор Фріс підкреслив, що постановою про багатодітних чоловіків уряд запровадив додаткові вимоги для підтвердження ними певних юридичних фактів та документів. І це розцінюється як перевищення положень та норм закону.
Раніше стало відомо про покарання, передбачене для військовозобов'язаних жінок, які не оновлять дані у ТЦК.