Мобілізація посилилася: названо єдину умову, за якої можна відмовитися від повістки

Автор: Леся Ловіцька

В Україні посилилася мобілізація – 18 травня набув чинності новий закон. Військовозобов'язані чоловіки мають до 16 липня оновити свої дані у ТЦК, ЦНАП або у мобільному застосунку "Резерв+". Їм дозволено видавати повістки у будь-якому місці. Названо єдину умову, за якої громадяни можуть відмовитися від отримання документа.

Мобілізація посилилася: названо єдину умову, за якої можна відмовитися від повістки - today.ua

Ситуацію роз'яснили юристи: вони вказали на те, що не можна обмежити право прямувати до укриття. Адвокати Катерина Аніщенко та Роман Сімутін повідомили, що оголошення повітряної тривоги передбачає інформування українців про небезпеку для їхнього здоров'я та життя. У такій ситуації чоловіки можуть відмовити представникам ТЦК у перевірці будь-яких документів.

Колишній слідчий Роман Сімутін навів у приклад зупинку водія правоохоронцями, які намагалися з'ясувати, чи він тверезий. Пролунав сигнал повітряної тривоги – чоловік відмовився від перевірки та пояснив, що поспішає в укриття. Справу спрямували до суду, який виправдав обвинуваченого.

"Над тим місцем, де людині вручають повістку, можуть збивати ракету. Якщо така вірогідність існує, то її відповідно не можна виключати. В такому разі дії громадянина, який прямує до укриття, будуть виправдані. Ставити під загрозу життя — це не може бути виправдане врученням повістки. Це право людини, яке не обговорюється", - пояснив Сімутін.

Популярні зараз

Україну закликали збільшити податки на автомобілі

В Україні знову почала дорожчати картопля: які ціни будуть взимку

США вперше передадуть Україні плануючі авіабомби JSOW

Співачка Лана Дель Рей вперше вийшла заміж: хто став обранцем зірки

Наголошено, що не можна затримувати людину під час повітряної тривоги й тим самим наражати її на небезпеку.

Катерина Аніщенко знається на питаннях мобілізації уточнила, що українець має право прослідувати до укриття, але вже там повинен надати документи для підтвердження даних. У разі виникнення конфліктних ситуацій є право зателефонувати до поліції, де записуються всі розмови. Також можна попросити увімкнути бодікамеру, щоб зафіксувати дії сторін на відео.

Мобілізація посилилася: названо єдину умову, за якої можна відмовитися від повістки

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За результатами дослідження виявилося, що після початку повномасштабної війни повітряні тривоги найчастіше оголошували в Україні у четвер у період з 12.00 та 18.00. Найтриваліша зафіксована у Харкові – 22 години 30 хвилин: її оголосили 07.00 31 травня і скасували лише о 05.30 1 червня. Середня тривалість повітряної тривоги в Україні складає 1 годину 6 хвилин і 18 секунд.

Нагадаємо, що чоловіків до 25 років не повинні мобілізувати: їх направлятимуть на ВЛК лише за однієї умови.