Мобілізація посилилася: чоловіків зобов'язали повідомити ТЦК адресу та мобільний телефон

Автор: Леся Ловіцька

В Україні посилилася мобілізація – відповідний закон сьогодні, 16 квітня, підписав президент Володимир Зеленський. Чоловікам дали термін до середини липня для повідомлення ТЦК адреси та мобільного телефону.

Мобілізація посилилася: чоловіків зобов'язали повідомити ТЦК адресу та мобільний телефон - today.ua

Закон набуде чинності через місяць з дня, наступного за днем публікації документа.

У військовозобов'язаних українців буде можливість ввести свої дані в електронному кабінеті військовозобов'язаного, на запуск якого виділили два місяці. На оновлення правил бронювання надано місяць.

Чоловіки, які стоять на військовому обліку, мають протягом 60 днів з дня набрання чинності законом, повідомити військкомату адресу проживання, номери мобільного телефону, електронну адресу та іншу персональну інформацію.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Відомості мають бути внесені до ТЦК за місцем проживання або перебування на військовому обліку. Потрібно відвідати військкомат чи ЦНАП або через електронний кабінет. Якщо чоловік перебуває за кордоном, йому потрібно повідомити свої дані в електронному кабінеті або на офіційну електронну адресу чи офіційний номер телефону ТЦК.

Контактні дані, місце роботи та результат медичного обстеження мають внести до Реєстру військовозобов'язаних. Персональні за підтримки міжнародних партнерів дані військовозобов'язаних можна буде розмістити у хмарних сховищах за кордоном.

У законі про мобілізацію зазначено, що українці, зняті з військового обліку через виїзд за кордон більш ніж на три місяці, повинні протягом 30 днів від дня набрання чинності документом знову стати на нього.

Співробітники поліції, ГУР, Служби судової охорони, НАБУ, Державної кримінально-виконавчої служби, прокуратури, податкової, митної служб, які продовжують працювати, мають стати на військовий облік до ТЦК за місцем проживання протягом 60 днів після підписання закону. Окремо зазначено, що працівники ДБР та НАБУ не підлягають призову.

Мобілізація посилилася: чоловіків зобов'язали повідомити ТЦК адресу та мобільний телефон

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кабмін з правоохоронними органами повинні вжити заходів щодо перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності чоловікам 25-50 років ІІ та ІІІ груп після початку повномасштабної війни.

Раніше повідомлялося про основні зміни у новому законі про мобілізацію, який 16 квітня підписав президент Володимир Зеленський.