Today.ua

Мобілізація чоловіків до 25 років продовжується попри новий закон: у Раді заявили про велику проблему

В Україні з 18 травня набув чинності новий закон, який забороняє мобілізацію чоловіків до 25 років. Проте їх продовжують призивати до ЗСУ. Стало відомо, коли Рада розгляне ініціативу про зміни.

У нашій державі виникла правова колізія. Згідно з новим законом, мають право мобілізувати чоловіків лише з 25 років. Але він також скасував поняття "обмежено придатний до служби". Тому українці 18-25 років, які мали цей статус, втратили його, якщо проходили військовий вишкіл як призовники, або навчалися у вишах з військовою кафедрою та мають військову спеціальність. Їх продовжують призивати до армії.

У парламенті підготували ініціативу про внесення змін до закону 11379-д. Депутат Олексій Гончаренко акцентував це питання на засіданні Ради. Він повідомив важливу інформацію щодо обговорення:

"Заборона мобілізації 18-25 років буде розглянута на початку вересня! Щойно поставив це питання на засіданні Ради. Бо важливо дотиснути це. Я отримав сотні повідомлень! Це реально велика проблема. Стефанчук заявив, що законопроєкт буде розглянуто на початку вересня, на першому засіданні! Є перший результат. Друзі, дотиснемо! Перше засідання має відбутися за Конституцією 3 вересня", - написав народний обранець у своєму телеграм-каналі.

Гончаренко окремо звернувся до спікера ВРУ Руслана Стефанчука, щоб про намір голосування за цей законопроєкт було проінформували Міноборони, щоб мобілізація 18-25 річних припинилася негайно.

"Звертаюся до всіх, хто опинився у такій ситуації. Напишіть мені ваше прізвище та імʼя, скільки вам років і коли вас призвали. Писати сюди: t.me/goncharenko_feedback. Боремось! Це жесть. За 20 хвилин я вже отримав сотню повідомлень! Прошу пишіть ще. Разом доб'ємось справедливості", - наголосив він.

За словами нардепа, парламент підтримав у цілому законопроєкт про ратифікацію Римського статуту. За нього проголосував 281 депутат. Документ  передбачає ратифікацію Україною положень Римського статуту МКС, що означатиме повноцінне долучення країни до Міжнародного кримінального суду. Це є однією з вимог вступу України до Євросоюзу.

Раніше повідомлялося, що у Раді зробили заяву про зниження мобілізаційного віку та демобілізацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ