Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

Автор: Леся Ловіцька

В Україні підвищили мінімальну заробітну плату суддям – членам Вищої ради правосуддя. Тепер розмір їхньої щомісячної винагороди не може бути меншим за 236 тисяч гривень.

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен  - today.ua

15 квітня набув чинності закон 3588-IX, який стосується суддів. Перед прийняттям законопроєкту у другому читанні було внесено поправку щодо розміру винагороди члена Вищої ради правосуддя, який є суддею. Він дорівнює сумі його суддівської винагороди, якщо така сума перевищує розмір посадового окладу судді Верховного Суду з коефіцієнтом 1,5. Зміна спровокувала зауваження Головного юридичного управління ВРУ, але погоджено, незважаючи на це.

Як відомо, членам Вищої ради правосуддя з 2024 року підвищили заробітну плату. Відповідний закон набрав чинності 30 грудня 2023 року.

Мінімальний розмір винагороди члена Вищої ради правосуддя було встановлено у розмірі посадового окладу судді Верховного Суду – 157 650 грн. Після змін додали коефіцієнт 1,5. Таким чином зараз член ВРП отримує від 236 тисяч гривень. Проте члени ВРП – судді можуть отримувати менше. Тому депутати вирішили внести правки до закону і для них.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Нагадаємо, що окремі члени ВРП і раніше отримували понад 236 тисяч гривень.

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше повідомлялося, що у держбюджеті на 2024 рік витрати Вищої ради правосуддя збільшать на 51% порівняно з 2023 роком. На роботу УРП виділили 232,53 млн грн. Сума досягне 352,463 млн грн.

Також стало відомо, які пенсії одержують чиновники та судді в Україні. При цьому виплати більшості українських пенсіонерів – лише 4000 грн.