Минулий рік став найспекотнішим на Землі за останні 174 роки спостережень. До 1850 року цей показник не відстежувався зовсім.
Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) опублікувала доповідь про стан клімату планети. Його висновки не тішать.
Повідомляється, що середня приземна температура минулого року перевищила приблизно на 1,5°C середню температуру на проміжку спостережень між 1850-м та 1900 роком. Середина ХІХ століття стала початком фіксації середньої річної температури Землі.
Метеорологи заявляють, що 2023-й став найспекотнішим роком за всю історію спостережень.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
Період 1850-1900 років взято як певну позначку, з якою порівнюють нинішні середньорічні значення. Колишній рекорд було встановлено вісім років тому – у 2016 році середня температура на планеті була на 1,29°C вищою. 2020-го – на 1,27°C.
"В черговий раз були побиті та в деяких випадках залишені далеко позаду рекорди за рівнем парникових газів, приземних температур, теплоутримання та закислення океану, підвищення рівня моря, морського льодового покриву в Антарктиці та відступу льодовиків", - йдеться у доповіді ВМО.
Підвищення температури планети, за даними кліматологів, позначилося також на рівні світового океану. Минулого року він встановив рекорд за час проведення супутникових спостережень (з 1993 року).
Зазначається, що за останні 10 років рівень світового океану підвищився вдвічі сильніше, ніж за такий самий термін з початку спостережень (1993-2002 рр.).
Це тривожні симптоми нашого спільного будинку – планети Земля. Але сьогодні українці просто радіють з того, що нарешті прийшла весна і температура повітря зростає. Такий прогноз на кінець тижня зробила найпопулярніший український синоптик Наталія Діденко.