Майже половина українців вірить у карти Таро, астрологію та екстрасенсів: результати соцопитування

Автор: Корнєєв Ігор

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів дослідження, яке свідчить про те, що українці схильні до містифікації. Вчені з'ясували, як наші співгромадяни ставляться до астрології, карт Таро та існування екстрасенсорних здібностей.

Майже половина українців вірить у карти Таро, астрологію та екстрасенсів: результати соцопитування - today.ua

Протягом двох з половиною тижнів співробітники КМІС опитували українців у телефонному форматі. Вони з'ясовували їхнє ставлення до можливості визначати долю за зірками та картами Таро. Також питали, чи вірять українці в екстрасенсів.

Було опитано трохи більше ніж 2 тисяч респондентів віком 18+. Зі зрозумілих причин опитування не проводилося серед громадян України, які перебувають на окупованих територіях. Також у вибірку не увійшли наші співгромадяни за кордоном.

Дослідження показало:

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

  • 35% українців вірять в астрологію;
  • 25% – в екстрасенсорні здібності;
  • 15% – у тарологію.

Загальна кількість тих, хто вірить хоча б в одне із запропонованих містичних явищ, склала 43%.

У Київському міжнародному інституті соціології зазначають, що з урахуванням специфіки запропонованої в опитуванні теми, на результат міг мати невеликий вплив коефіцієнт нещирості. У КМІС припускають, що деякі відповіді давалися в жартівливій формі та не відображають реального ставлення громадян до астрології, тарології та екстрасенсорики.

Майже половина українців вірить у карти Таро, астрологію та екстрасенсів: результати соцопитування

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначається, що жінки набагато частіше давали ствердну відповідь – 49%, тоді як серед чоловіків віра у надприродне трапляється набагато рідше – 36%. Люди старше 30 років у середньому вдвічі більш схильні до містифікації, ніж респонденти у віці 18-30 років.

Астрологи беруться давати прогнози щодо будь-яких сфер нашого життя. Зокрема вони навіть прогнозують, коли закінчиться війна. Вірити чи ні – вирішувати вам. Але вчені закликають пам'ятати, що в умовах стресу, якому сприяють обстріли та недосипи через нескінченні повітряні тривоги, схильність людини до містифікації посилюється.