Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів дослідження, яке свідчить про те, що українці схильні до містифікації. Вчені з'ясували, як наші співгромадяни ставляться до астрології, карт Таро та існування екстрасенсорних здібностей.
![Майже половина українців вірить у карти Таро, астрологію та екстрасенсів: результати соцопитування Майже половина українців вірить у карти Таро, астрологію та екстрасенсів: результати соцопитування - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2024/04/astrologiya-768x435.jpg)
Протягом двох з половиною тижнів співробітники КМІС опитували українців у телефонному форматі. Вони з'ясовували їхнє ставлення до можливості визначати долю за зірками та картами Таро. Також питали, чи вірять українці в екстрасенсів.
Було опитано трохи більше ніж 2 тисяч респондентів віком 18+. Зі зрозумілих причин опитування не проводилося серед громадян України, які перебувають на окупованих територіях. Також у вибірку не увійшли наші співгромадяни за кордоном.
Дослідження показало:
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України
- 35% українців вірять в астрологію;
- 25% – в екстрасенсорні здібності;
- 15% – у тарологію.
Загальна кількість тих, хто вірить хоча б в одне із запропонованих містичних явищ, склала 43%.
У Київському міжнародному інституті соціології зазначають, що з урахуванням специфіки запропонованої в опитуванні теми, на результат міг мати невеликий вплив коефіцієнт нещирості. У КМІС припускають, що деякі відповіді давалися в жартівливій формі та не відображають реального ставлення громадян до астрології, тарології та екстрасенсорики.
Зазначається, що жінки набагато частіше давали ствердну відповідь – 49%, тоді як серед чоловіків віра у надприродне трапляється набагато рідше – 36%. Люди старше 30 років у середньому вдвічі більш схильні до містифікації, ніж респонденти у віці 18-30 років.
Астрологи беруться давати прогнози щодо будь-яких сфер нашого життя. Зокрема вони навіть прогнозують, коли закінчиться війна. Вірити чи ні – вирішувати вам. Але вчені закликають пам'ятати, що в умовах стресу, якому сприяють обстріли та недосипи через нескінченні повітряні тривоги, схильність людини до містифікації посилюється.