Багато хто скаржиться на те, що у них гроші "безслідно зникають". Так часто кажуть навіть ті, хто добре заробляє. Ситуацію проаналізували вчені та знайшли відповідь на актуальне питання.
Світ сповнений товарів та послуг, від яких багатьом складно відмовитися. Але витрачення значних сум на них – є лише наслідком основної проблеми. А вона полягає у тому, що ми значно частіше використовуємо саме безготівковий розрахунок.
Безконтактні методи оплати та цифрові гаманці стали дуже поширеними. У сучасному світі лише невисокий відсоток операцій проводиться за рахунок готівки.
Наукові роботи вчених дозволяють зробити висновок про те, шо цифровізація розрахунків призводить до значного зростання витрат. Проведено 71 дослідження у 17 країнах. У ньому взяли участь понад 11 тисяч осіб.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Професор Арвід Хоффманн повідомив, що у більшості людей спостерігається стійкий та небезпечний "ефект безготівкових платежів". Феномен проявляється незалежно від того, який спосіб використовується: дебетові картки, кредитні картки чи оплата з відстрочкою платежу.
Річ у тому, що оплата готівкою передбачає фізичну передачу грошей – люди відчувають втрату і більш уважно до цього ставляться. А безготівкові операції на кшталт використання смарт-годинника чи зчитування банківської картки викликають менший "біль". Тому люди легше розлучаються з віртуальними коштами, а не реальними.
Неврологічні дослідження з використанням МРТ-сканування дали змогу зрозуміти, що готівкові операції активують ділянки мозку, які пов'язані з психологічним дискомфортом.
Тому саме використання звичайних паперових грошей дає можливість покращити планування бюджету та значно зменшити витрати, краще контролюючи їх.
Раніше повідомлялося про рейтинг банків, яким довірили свої гроші українці.