Перший день липня американська валюта в Україні почне з нижчих позицій, ніж у неї були наприкінці червня. Нацбанк встановив курс долара на понеділок, 1 липня, на рівні 40,45 грн. Це – на 8 копійок дешевше, ніж було у попередні дні.
Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті НБУ.
Початок липня ознаменується зниженням курсу і для євро. Він першого числа подешевшає на 9 копійок. Таким чином, курс євро становитиме 43,26 грн.
Тим часом, польський злотий за офіційним курсом НБУ коштуватиме 10,04 грн.
Популярні зараз
ЗСУ привітали Путіна із днем народження ударом по Криму: у Феодосії запровадили режим НС
В Україні з 7 жовтня збільшилася вартість обміну посвідчення водія
Українців попередили про подальше подорожчання квартир
НБУ продовжить використовувати керований гнучкий обмінний курс, - Пишний
Звісно, що в обмінниках курси валют дещо інші, ніж офіціальні. Так, у касах можна продати долар в середньому за 40 грн. А от купити його вдасться в основному за 40,9 грн.
Купити євро можна за 44 грн. А за продану євровалюту дадуть на обмін лише 43,75 грн.
Які тенденції зауважує Нацбанк на ринку валют
Останнім часом курс долара в Україні почав зростати. На це є низка причин, як сезонних, так і політичних. Водночас НБУ дотримується стратегії керованої гнучкості курсу, що була запроваджена ще торік після скасування фіксованого курсу долара. На тлі економічної та політичної невизначеності українці трохи підвищили попит на долар і євро, що спричинило дефіцит валюти на ринку.
Однак Нацбанку вдається утримувати валютні курси у визначених коридорах. Для цього НБУ регулярно підживлює валютний ринок певною доларовою масою. Отже, для стрімкого зростання курсу долара в Україні зараз немає ніяких підстав.
"Упродовж 2024 року курс долара до гривні коливатиметься відповідно до ринкових умов та сезонності. Національний банк України має забезпечити курсову стійкість та привабливість гривні", - заявив голова НБУ Андрій Пишний.
Нагадаємо, експерти розповіли, що буде з курсом долара до кінця 2024 року, і чи варто зараз скуповувати валюту.