Львівським шахтарям заборгували зарплату на 470 млн гривень: вони звернулися до влади України

Автор: Корнєєв Ігор

Шахти державного підприємства "Львіввугілля" можуть зупинити роботу. Причина – величезний борг ДП "Укрвугілля" перед компанією, через який шахтарі кілька місяців не отримують зарплату.

Львівським шахтарям заборгували зарплату на 470 млн гривень: вони звернулися до влади України - today.ua

Профспілка працівників вугільної промисловості України опублікувала відкритий лист до керівництва країни. Зокрема, він адресований:

  • спікеру Верховної Ради Руслану Стефанчуку;
  • голові РНБО України Олександру Литвиненку;
  • прем'єр-міністру України Денису Шмигалю;
  • міністру енергетики України Герману Галущенку.

Шахтарі вимагають розв'язувати питання із виплатою заборгованості "Укрвугілля" перед держпідприємством "Львіввугілля" у розмірі 426 млн гривень. Вони стверджують, що з лютого до квітня оплата за відвантажене вугілля їхньому підприємству не здійснювалася.

Через це за період з лютого до травня у "Львіввугілля" виникла заборгованість перед співробітниками у розмірі 470 млн гривень.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

"Така ситуація спричиняє серйозну напруженість в трудових колективах. Невиплачена зарплата не лише поглиблює фінансові труднощі в шахтарських сім'ях, але й негативно впливає на моральний дух працівників і посилює соціальну напругу, а також позбавляє можливості допомагати понад 800 працівникам Підприємства, які знаходяться в Збройних Силах України всім необхідним (амуніцією, дронами. автомобілями тощо)", - йдеться у заяві Профспілки працівників вугільної промисловості України.

Львівським шахтарям заборгували зарплату на 470 млн гривень: вони звернулися до влади України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У зверненні шахтарі запевняють, що попри військові дії підприємство виконувало свої зобов'язання щодо видобутку та відвантаженню вугілля. Гірники вимагають погасити всі борги до 25 червня, інакше вони допускають стихійні акції протесту, які призведуть до зупинення роботи шахт державного підприємства "Львіввугілля".

Зазначимо, що в умовах війни й без того небезпечна робота шахтарів набула додаткових ризиків. Після масованої ракетної атаки окупантів на енергетичні об'єкти України 22 березня понад тисяча українських гірників були заблоковані у вибої через припинення подачі електрики.