Литва передала Україні техніку для координації військ на полі бою

Автор: Корнєєв Ігор

Литва передала Збройним силам України бронетранспортери М577. Балтійська країна є одним із найпослідовніших союзників Києва у війні проти Росії.

Литва передала Україні техніку для координації військ на полі бою - today.ua

Кількість бойових машин не розголошується. Відомо, що американські БТР М577 є командно-штабними машинами та використовуються для виконання функцій мобільного командного пункту.

На озброєння армії США вони надійшли ще в 60-ті роки минулого століття, але це не завадило цій машині добре показати себе і в недавніх конфліктах.

"Безперервність підтримки України є нашим стратегічним завданням. Озброєння та обладнання, що постачаються нами та нашими союзниками, роблять важливий внесок у боротьбу України за незалежність та безпеку Європи в цілому. Ми надаватимемо підтримку Україні стільки, скільки це буде необхідно", – сказав міністр національної оборони Литви Лаурінас Кащюнас.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Окрім цього, Литва оголосила про виділення 35 млн євро на закупівлю снарядів для Сил оборони України в рамках "чеської ініціативи". Також Вільнюс має намір виділити Україні 200 млн євро протягом найближчих трьох років.

Попри те, що США є лідером допомоги Україні у фактичному вираженні, Штати витратили на ці цілі у 2023 році лише 0,33% ВВП країни. За цим показником пальма першості саме у Балтійських держав.

Литва передала Україні техніку для координації військ на полі бою

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

2023 року вони витратили на зміцнення оборони України:

  • Естонія – 1,26% ВВП або 540 млн доларів;
  • Латвія – 1,09% ВВП або 510 млн доларів;
  • Литва – 0,95% ВВП або 760 млн доларів.

Також Литва пропонує українцям притулок та вигідну роботу. Раніше ми писали, що у цій країні наші біженці заробляють більше, ніж у Польщі.

Головне