Після того, як банки в Україні знизили ставки по іпотечним кредитам, кредити на квартири для населення стали доступнішими. Незважаючи на війну, попит на житло зростає. Люди переважно купують малометражну нерухомість у великих містах. Про умови сьогоднішніх іпотек та останні тенденції на ринку житла розповіла перша заступник голови "Глобус Банку" Олена Дмитрієва.
За її словами, для українців покращуються умови не лише для іпотек, а й для кредитних програм загалом. Саме кредити на житло мають найбільший попит.
Іпотечні кредити подешевшали на 3%. Це дало поштовх до активізації кредитування. Основний попит громадян зосереджено на первинному ринку. Вперше з початку війни українці почали брати кредити на нове житло, оскільки до цього іпотечні умови були вкрай невигідними.
За розрахунками Дмитрієвої, після зниження іпотечних ставок кількість виданих банківських кредитів на житло до кінця поточного року може збільшитися ще на 20%. На початку 2024 року очікується ще активніший попит на іпотеки. Це спричинить ще більше зниження ставок банками.
Яке житло українці купують в іпотеку
Найпопулярнішими для придбання в кредит на первинному ринку є квартири площею від 50 до 80 кв м у ЖК економ та комфорт-класу зі ступенем готовності від 30% до 60%. Середня вартість житла, придбаного в іпотеку українцями, становить 2-3 млн грн.
Пріоритетними локаціями є великі міста. Насамперед це Київ та Львів.
Серед усіх кредитних програм найпопулярнішими є програми з низькими відсотковими ставками. У їхніх рамках українці можуть взяти іпотеку зі строком погашення до 3,5 чи 20 років. Залежно від суми початкового внеску, річний процент буде становити: 7-12%, 11-14% або 4% на перший рік і 19% на наступні 19 років (при 20-річній іпотеці).
Раніше повідомлялося, що українцям перерахують податки на квартири у 2024 році.