Квартири у кредит подешевшали: яке житло та по якій ціні українці беруть в іпотеку

Автор: Лобанова Єлизавета

Після того, як банки в Україні знизили ставки по іпотечним кредитам, кредити на квартири для населення стали доступнішими. Незважаючи на війну, попит на житло зростає. Люди переважно купують малометражну нерухомість у великих містах. Про умови сьогоднішніх іпотек та останні тенденції на ринку житла розповіла перша заступник голови "Глобус Банку" Олена Дмитрієва.

Квартири у кредит подешевшали: яке житло та по якій ціні українці беруть в іпотеку - today.ua

За її словами, для українців покращуються умови не лише для іпотек, а й для кредитних програм загалом. Саме кредити на житло мають найбільший попит.

Іпотечні кредити подешевшали на 3%. Це дало поштовх до активізації кредитування. Основний попит громадян зосереджено на первинному ринку. Вперше з початку війни українці почали брати кредити на нове житло, оскільки до цього іпотечні умови були вкрай невигідними.

Квартири у кредит подешевшали: яке житло та по якій ціні українці беруть в іпотеку

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

За розрахунками Дмитрієвої, після зниження іпотечних ставок кількість виданих банківських кредитів на житло до кінця поточного року може збільшитися ще на 20%. На початку 2024 року очікується ще активніший попит на іпотеки. Це спричинить ще більше зниження ставок банками.

Яке житло українці купують в іпотеку

Найпопулярнішими для придбання в кредит на первинному ринку є квартири площею від 50 до 80 кв м у ЖК економ та комфорт-класу зі ступенем готовності від 30% до 60%. Середня вартість житла, придбаного в іпотеку українцями, становить 2-3 млн грн.

Пріоритетними локаціями є великі міста. Насамперед це Київ та Львів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Серед усіх кредитних програм найпопулярнішими є програми з низькими відсотковими ставками. У їхніх рамках українці можуть взяти іпотеку зі строком погашення до 3,5 чи 20 років. Залежно від суми початкового внеску, річний процент буде становити: 7-12%, 11-14% або 4% на перший рік і 19% на наступні 19 років (при 20-річній іпотеці).

Раніше повідомлялося, що українцям перерахують податки на квартири у 2024 році.