Коли можна не йти до військкомату по повістці: юристи назвали три причини

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізацію в Україні продовжено до 14 лютого 2024 року. Повістки так само активно вручають всім військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років, і за ігнорування документа загрожує суворе покарання. Однак є випадки, коли чоловіки можуть проігнорувати повістку і не приходити до ТЦК. Юристи докладніше розповіли, про що конкретно йдеться.

Коли можна не йти до військкомату по повістці: юристи назвали три причини - today.ua

Так, у тематичній спільноті "Ти ж юрист" зазначили, що у випадку, коли співробітники військкомату вручають повістку військовозобов'язаному, він зобов'язаний прийти до ТЦК. Проте чинне законодавство передбачає кілька випадків, коли чоловіки можуть проігнорувати явку. Вони конкретно прописані в ухвалі Кабміну від 28 липня 2010 р. №673.

Таких поважних причин, коли можна проігнорувати похід у військкомат, лише три:

  • хвороба, через яку людина не може самостійно рухатися;
  • необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками або дружини/дружина (ці особи повинні проживати разом з військовозобов'язаним, також не повинно бути близьких родичів, які могли б взяти на себе догляд);
  • наявність відкритого кримінального провадження або щодо військовозобов'язаного або резервіста застосували адміністративне стягнення або кримінальне покарання.

Коли можна не йти до військкомату по повістці: юристи назвали три причини

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

В Україні запроваджено обмеження прав і свобод громадян – тимчасово, доки не закінчиться війна

Продавці оприлюднили ціни на паску до Великодня: деякі - понад тисячу гривень

Daewoo Lanos наступного покоління із пакетом S-Line показали в Україні

Щоб підтвердити поважну причину неявки, військовозобов'язаним громадянам необхідно надати відповідні документи. Якщо проігнорувати повістку та не прийти до ТЦК без поважної причини, то за це передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Розмір штрафу залежить від різновиду повістки, яка була проігнорована.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо повістка видавалася для уточнення даних – передбачено штраф за її ігнорування від 1500 до 3400 гривень. Повторне порушення протягом року передбачає штраф у розмірі до 5100 гривень. Якщо громадянин не прийшов до ТЦК після вручення повістки три і більше разів, на нього мають право подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності. За неявку до військкомату та ігнорування мобілізаційного розпорядження передбачено від 3 до 5 років позбавлення волі.

Раніше повідомляли, що виїзд чоловіків за кордон під час мобілізації можуть узаконити. Названо розмір щомісячного грошового внеску, який потрібно буде перераховувати до ЗСУ.