Коаліція дронів створила фонд для України на 45 млн євро: що планують постачати

Автор: Корнєєв Ігор

Держави, які беруть участь у Коаліції дронів у рамках Контактної групи з оборони України (формат "Рамштайн"), підписали меморандум про створення фонду Drone Coalition Common Fund (DCCF). Вони зобов'язалися сумарно внести до нього 45 млн євро.

Коаліція дронів створила фонд для України на 45 млн євро: що планують постачати - today.ua

Країни-учасниці Коаліції підписали Меморандум про взаємодопомогу, яка передбачає наповнення DCCF для організації виробництва та закупівель дронів для України.

"Ми, члени Коаліції безпілотників, підписали Меморандум про взаєморозуміння, який визначає основні напрямки діяльності Коаліції, структуру управління та механізми закупівель. Цим меморандумом ми створюємо спільний фонд Коаліції дронів під керівництвом Великої Британії, який дасть змогу здійснювати спільні закупівлі для швидкого та ефективного доставлення дронів (в Україну – ред.)", - сказано у спільному комюніке за підсумками підписання Меморандуму.

Загалом підписанти внесуть до Drone Coalition Common Fund 45 млн євро. Кошти виділять:

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

  • Нідерланди;
  • Великобританія;
  • Латвія;
  • Нова Зеландія;
  • Швеція.

Також очікується надходження додаткових внесків від країн, які беруть участь у Коаліції дронів формату "Рамштайн". Повідомляється, що Коаліція планує поставити Силам оборони України 1 мільйон FPV-дронів. Йде робота над тим, щоб розширити номенклатуру постачань. Планується відправляти до України:

  • розвідувальні дрони;
  • ударні дрони;
  • дрони, модернізовані за допомогою штучного інтелекту;
  • дрони для протидії безпілотникам противника.

Коаліція дронів створила фонд для України на 45 млн євро: що планують постачати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У рамках коаліції дронів ми шукатимемо спільні ініціативи щодо закупівель, щоб використовувати та розширювати національні промислові потужності. Ми, країни-учасниці Коаліції дронів, закликаємо виділити додаткове фінансування для досягнення цілей коаліції. Коаліція дронів залишається відкритою для приєднання інших союзників і партнерів", - йдеться у спільній заяві п'яти держав.

Коаліція дронів дуже ефективно працює над тим, щоб нові Сили безпілотних систем ЗСУ знищували живу силу та техніку противника. У квітні ми повідомляли про великі постачання безпілотників від наших західних союзників.