Збій у роботі Київстару встановив світовий рекорд та увійшов до історії. Вже другий день більшість українців залишається без мобільного зв'язку та Інтернету найбільшого оператора.
Падіння мереж мобільних операторів ставить на паузу не лише дзвінки та повідомлення, а й усі послуги, які надає компанія. Страждають багато сервісів - від освітлення вулиць до роботи банкоматів та терміналів. Зараз ми спостерігаємо саме такий випадок. Багато платіжних послуг не можна здійснити. Це вже відчули клієнти ПриватБанку.
Інші мобільні оператори відчули різке збільшення навантаження. І весь колапс – через потужну кібератаку з боку російських окупантів. Їм вдалося, здавалося б, неймовірне - відключити обладнання від мережі. Причому зробити це не на кілька годин, а більш ніж на добу.
Аварія у Київстарі далеко не перша в історії, але наймасштабніша. Без зв'язку залишилося близько 24 мільйонів абонентів.
Rogers Communications, Канада
12 мільйонів осіб або 30% населення Канади залишилися без зв'язку у червні 2022 року. Сервіси відновлювали 19 годин. Уряд залучав детективів для визначення причин НП.
KIDDI, Японія
У липні 2022 року стався збій і у Японії. Позбавили зв'язку 23 мільйони місцевих жителів (20% населення), його відновлювали 61 годину.
France Telecom, Франція
У липні 2022 року сталася аварія, яка позбавила зв'язку 26 мільйонів абонентів у Франції, це близько 40% від населення. За 9 годин послуги було відновлено.
Optus, Австралія
У листопаді 2023 року без зв'язку залишилось 40% населення Австралії, це близько 10 мільйонів абонентів. Її відновили за 13,5 години. Кібератака на оператора повторилася після "нападу" у 2022 році. Постраждали багато інфраструктурних компаній, а також банки та лікарні.
Генеральний директор Київстару Олександр Комаров заявив, що професіонали активно працюють над поновленням функціонування компанії. Однак він утримався від прогнозів щодо поновлення послуг. Справа в тому, що атаку зазнало ядро мережі.
Експерти прогнозують, що відновлення системи може знадобитися близько тижня.