Кабмін зробив заяву про скорочення відключень світла в Україні та ситуацію з “Охматдитом“

Автор: Леся Ловіцька

Голова уряду Денис Шмигаль заявив, що ситуація зі світлом в Україні невдовзі покращиться. Заплановано скорочення відключень. Прем'єр-міністр також повідомив про відбудову лікарні "Охматдит", яку напередодні атакували російські окупанти.

Кабмін зробив заяву про скорочення відключень світла в Україні та ситуацію з “Охматдитом“ - today.ua

За словами Шмигаля, обмежень електроенергії в Україні поменшає уже за кілька тижнів. Це пов'язано зі збільшенням генерації за рахунок підключення обладнання.

"Через наслідки тотальних ворожих обстрілів і спеку погодинні відключення тривають. Водночас у 20-х числах липня розраховуємо на поліпшення ситуації. Завершаться ремонтні роботи на деяких обʼєктах генерації, що збільшить потужність в енергосистемі. Таким чином відключення будуть не такими тривалими", - запевнив очільник Кабінету Міністрів.

Наголошено, що уряд розробив та навіть частково запустив комплекс заходів, щоб спонукати бізнес та побутових споживачів до енергетичної стійкості. Передбачені кредити для громадян для встановлення сонячних, вітрових установок та систем накопичення електроенергії у розмірі до 480 тис. грн під 0%. Їх надаватимуть на десять років.

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Для малого й середнього бізнесу діють пільгові кредити для встановлення газової електрогенерації - до 150 млн грн під 5-7-9% річних - на строк до десяти років. На територіях поряд із зоною бойових дій, процентна ставка на перші два роки знижується до 1-5%, а кредити на інвестиційні цілі з 2025 року можна буде взяти під 5% річних.

Надаватимуть кредити й для великого бізнесу під заставу обладнання з 14-16% річних - на 5-7 років.

ОСББ та ЖБК можуть отримати кредити на суму до 5 млн грн для встановлення сонячних станцій та теплових насосів. Держава компенсує їм 70% витрат на проєкт у межах реалізації програми "ГрінДІМ".

Також до парламенту подано законопроєкти про скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання.

"Очікуємо, що не пізніше 25 липня усі ці механізми запрацюють на повну силу", - вказав Денис Шмигаль.

Кабмін зробив заяву про скорочення відключень світла в Україні та ситуацію з “Охматдитом“

"Охматдит" повністю відбудують

Денис Шмигаль запевнив, що найбільшу українську дитячу лікарню повністю відбудують – за рахунок державних коштів. Зазначено, що роботи уже почалися. Також він уточнив, що кожній постраждалій родині виділять по 10 800 грн на особу – йдеться про спільну допомогу з ЮНІСЕФ.

"Ми спрямовуємо з резервного фонду держбюджету 100 млн грн на першочергові відновлювальні роботи в "Охматдиті". Далі будемо збільшувати фінансування в міру того, як буде підготовлено проєкт відбудови".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що Росія напередодні, 8 липня, здійснила масований обстріл України. Одна з ракет влучила в "Охматдит".

Раніше стало відомо про завершення пошуково-рятувальних робіт на території "Охматдиту": названо кількість жертв обстрілу.