Кабмін спростив виїзд дітей за кордон: оформити дозвіл можна через “Дію“

Автор: Леся Ловіцька

Кабмін підтримав оформлення тимчасового дозволу на виїзд дитини за кордон через платформу "Дія". Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Кабмін спростив виїзд дітей за кордон: оформити дозвіл можна через “Дію“ - today.ua

За словами глави профільного відомства, скористатися послугою просто. Для цього потрібно, щоб у обох батьків було встановлено "Дію". Один із них надсилає заяву про дозвіл на виїзд дитини за кордон, а другий – дає свою згоду за допомогою додатка "Дія.Підпис". Після цього інформація автоматично вноситься до Державного реєстру актів цивільного стану. Прикордонники зможуть в онлайн-режимі перевірити усі дані.

Наголошено, що послуга буде повністю безкоштовною. Водночас батькам залишається доступним традиційний спосіб оформлення згоди у нотаріуса.

"Швидко і зручно. Все працюватиме дуже просто. Продовжуємо будувати країну зі зручними держсервісами", - наголосив Федоров у своєму Telegram-каналі.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

В уряді вважають, що оформлення дозволу батьків на виїзд дітей із країни лише через відповідне нотаріальне посвідчення провокує багато проблемних ситуацій. Буває так, що батько дозволяє матері залишити Україну з дитиною, проте не може оперативно оформити це документально. Зокрема, якщо він знаходиться на тимчасово окупованій території, прифронтовій зоні або за межами країни.

Кабмін спростив виїзд дітей за кордон: оформити дозвіл можна через “Дію“

Нагадаємо, що у вересні Кабмін дозволив виїжджати з України студентам або курсантам, які здобувають освіту з авіаційних спеціальностей та мають проходити практику за кордоном.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше в "Дії" запустили послугу, яка стане в нагоді більшості українців – йдеться про сплату штрафів за адміністративні правопорушення.

Також стало відомо, чому з 1 листопада документи із "Дії" не прийматимуть на пропускних пунктах України.