Уряд вирішив різко зменшити кількість працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які мають право на бронювання. Ця постанова викликала суспільний резонанс. Громадян турбує питання, чи вистачить рятувальників, які проводять відновлювальні роботи після обстрілів російських окупантів.
Про це повідомив депутат Верховної Ради Олексій Гончаренко. Його переповнюють емоції: народний обранець не розуміє, як можна було приймати таке рішення в умовах постійних атак з боку загарбників
"Це ганьба! Уряд прийняв постанову, якою передбачає бронювання, зокрема, працівників ДСНС в обсягах не більше 50%. Як можна було до такого додуматись, я не розумію! Зараз рятувальники ДСНС щодня ризикують життям. Вони рятують людей від наслідків обстрілів російських терористів. Ви подумали, як їхня мобілізація може вплинути на безпекову ситуацію по всій Україні?" – зазначив представник парламенту у своєму Телеграм-каналі.
Наголошено, що викликали очільника Міністерства внутрішніх справ Ігоря Клименка. Але поки ситуація залишається без змін.
Популярні зараз
Леся Нікітюк вперше показала свого коханого: що відомо про бойфренда телезірки
У сервісних центрах МВС утворився дефіцит талонів на практичний іспит
Українців з відстрочкою від мобілізації по догляду за хворим також можуть призвати до ЗСУ
Коломойський у новому іміджі з'явився на засіданні суду: у Мережі обговорюють лисину олігарха
"Викликали міністра МВС - і де він? Поклали на все", - резюмував Гончаренко.
У Мережі багато негативних відгуків від користувачів:
"Зовсім подуріли?", "Додумалися, не те слово", "Хто рятуватиме українців після обстрілів?", "Слів нема, що не день, то новини, від яких хоч стій, хоч падай".
Нардеп поділився тезами про зміни. Вказано, що військовозобов'язані, які працюють або проходять службу в органах державної влади, інших державних органах, у Національній поліції, ДСНС, органах прокуратури, БЕБ, судах, Службі судової охорони, установах систем правосуддя та органах досудового розслідування, зокрема працівники патронатних служб, підлягають бронюванню в обсягах, які не перевищують 50% від загальної кількості осіб – за даними на 18 травня 2024 року.
Наголошено, що за умови збільшення чисельності військовозобов'язаних працівників зазначених установ, враховується актуальна кількість станом на дату подання списків.
Нагадаємо, що 18 травня Верховна Рада ухвалила новий закон про посилення мобілізації. Він передбачає низку змін, зокрема зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років, та військовий облік для пенсіонерів серед колишніх силовиків.
Раніше повідомлялося, що у парламенті готуються запровадити доноси за гроші, а також переслідування чоловіків, які ухиляються від мобілізації.