Із тюрми – на фронт: Мінюст наполягає на мобілізації засуджених

Автор: Марченко Любов

Люди, які скоїли злочин і відбули або відбувають за нього покарання, також повинні мати право на захист своєї країни. Отже мобілізація засуджених цілком можлива. Треба лише ухвалити деякі законодавчі зміни. У Міністерстві юстиції вважають це цілком можливим.

Із тюрми – на фронт: Мінюст наполягає на мобілізації засуджених  - today.ua

Відповідні зміни до закону у Мін'юсті вже напрацювали і подали їх до Верховної Ради. Зараз їм має дати оцінку профільний комітет парламенту. Про це розповіла в ефірі Українського радіо заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

За словами  чиновниці, з початку повномасштабної війни на адресу Мінюсту прийшли тисячі звернень від теперішніх і колишніх засуджених, які хотіли б захищати Україну. Однак наразі існують законодавчі перепони для зарахування таких громадян до лав ЗСУ. Отже, щоб дати можливість таким людям воювати, зараз потрібна довга і марудна процедура, яку Мін'юст пропонує спростити  закріпити в законі.

Річ у тому, що існуючі законодавчі норми вимагають зняття засуджених громадян із військового обліку. От саме цю норму пропонують усунути.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Ми напрацювали законодавчі зміни і подали їх до комітету. Вони дуже дискусійні, тому що армія має відволікатися на таку категорію людей, як колишні засуджені чи нинішні засуджені, якщо вони приєднаються. Але ми вважаємо, що це було б справедливо, по-перше. А по-друге, якщо правильно організувати цей процес, це було б дуже корисним для нас", – зауважила чиновниця.

Із тюрми – на фронт: Мінюст наполягає на мобілізації засуджених

Водночас Олена Висоцька нагадала, що Росія вже вирішила у себе питання щодо мобілізації засуджених. Таким чином, влада РФ знайшла додатковий потенціал для призову, незважаючи на те, що в Росії і так значно більше населення. Отже, Україні слід також негайно перейнятися цією проблемою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас чиновниця зауважила, що новий закон про мобілізацію, очевидно буде ухвалений наприкінці січня або на початку лютого. Ймовірно, що до тієї дати нові норми про мобілізацію засуджених не будуть відпрацьовані, і їх доведеться ухвалювати навздогін. Але все одно це питання потребує якнайшвидшого вирішення. Тим більше, якщо це стосується людей, які вже відбули покарання і вийшли з місць позбавлення волі. Вони мають право на відновлення усіх громадянських прав, включаючи право на захист батьківщини.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський зробив заяву щодо мобілізації. Він заявив, що в Росії людей не рахують, а Україна дбає, щоб кожний, кого призвали до війська, залишився живим.

Головне