Today.ua

Інтернет та зв'язок доступні в Україні навіть при блекауті: як ними скористатися

Після чергового ракетно-дронового удару, який вранці завдала Росія по нашій енергетиці, Укренерго попередило споживачів про можливі віялові відключення світла. У цьому матеріалі розповімо, як можна скористатися інтернетом та мобільним зв'язком, навіть якщо ваш населений пункт знеструмлений.

Від терористичної тактики ведення війни агресором Україна страждає не перший рік. Після зими 2022-23 років, коли Росія вперше вдалася до масованих ударів по енергетиці, наша країна виробила низку рішень, які дозволяють людям у великих містах користуватися послугами зв'язку та інтернету навіть за умов блекауту.

Мобільний зв'язок

Великі оператори мобільного зв'язку давно оснастили свої станції резервними батареями та генераторами. Зазвичай їх вистачає максимум на п'ять годин роботи, але довших відключень світла Укренерго для побутових споживачів поки що й не прогнозує.

Також нагадаємо, що в Україні у 2022 році було запущено національний роумінг, що дозволяє безкоштовно користуватися послугами інших операторів мобільного зв'язку. Підключитися до нього можна так:

На Android:

перейти до "Налаштування" - "Мобільна мережа" (або "Підключення") - "Оператор".

На iOS:

перейти до "Параметри" - "Мобільні дані" - "Вибір мережі".

Це дозволить вам вибрати іншу мережу та тимчасово скористатися послугами не вашого оператора. Однак спочатку відключіть функцію автовибору мережі на своєму смартфоні.

Інтернет

Як і мобільні оператори, багато провайдерів інтернету підстрахувалися на випадок можливих відключень світла. Щоправда, це насамперед стосується великих міст.

Наприклад, у Києві більшість із них запровадила технологію xPON. Вона не вимагає електропостачання для периферійних вузлів, що дозволяє отримати доступ до Мережі навіть за відсутності світла. Головне, щоб було заряджено ваш ноутбук, планшет або телефон.

Якщо у вас в квартиру заведена оптика, а провайдер використовує цю технологію, то без якісного інтернету ви не залишитеся навіть за тимчасових відключень світла. Ви можете заздалегідь з'ясувати у свого провайдера, чи він використовує технологію xPON. Якщо ж ні, можливо настав час пошукати нового.

Пункт незламності

Ну і не варто забувати про Пункти незламності. Вони продовжують діяти, а карту їх розташування можна підвантажити до програми "Дія". Тут ви зможете дізнатися, чим оснащений найближчий ПН і чи підходить він вам, скажімо, для дистанційної роботи в інтернеті.

Як мінімум зарядити телефон можна у кожному Пункті незламності.

Нагадаємо, Укренерго попередило про те, що вже сьогодні ввечері можливе запровадження графіків відключення світла. Вони можуть торкнутися споживачів на всій території країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ