Today.ua

Інтернет при блекаутах: українцям повідомили, як зберегти зв'язок за відсутності електроенергії

Деякі провайдери зможуть забезпечити абонентів Інтернетом навіть за умов блекаутів. Стало відомо, як зберегти зв'язок за відсутності електроенергії.

Минулого року українці вперше зіштовхнулися із блекаутами. Разом із відключенням світла виникли проблеми з мобільним зв'язком та Інтернетом. У Міністерстві цифрової трансформації повідомили, як підключитись до Інтернету, який працює навіть без електроенергії.

Вказано, що можна скористатися технологією PON, з якою мережа продовжує працювати навіть без електроенергії. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, як зберегти доступ до безперебійного Інтернету. Потрібно дізнатися у провайдера, чи він перейшов на енергозберігаючі мережі і як довго можна буде користуватися інтернетом. При використанні PON можна до 72 години залишатися онлайн навіть без світла.

Якщо компанія не може підключити інтернет за вказаною технологією, потрібно знайти нову та звернутися за підключенням. Провайдерам простіше підключати абонентів не по одному, а одразу 2-5 одночасно. Інтернет проведуть швидше, якщо вдасться домовитись із сусідами.

Потім потрібно подбати, щоб інтернет-обладнання у житлі працювало. Для цього необхідно придбати повербанк або інше джерело, яке забезпечує Wi-Fi-роутер і термінал PON безперебійним живленням. Також знадобляться спеціальні кабелі, щоб підключити зазначені пристрої до безперебійника або повербанку.

Хто залишиться без Інтернету при блекаутах

Вітчизняні провайдери не поспішають запроваджувати нові технології. У Києві в умовах можливих відключень світла працюватимуть лише 9% мереж. У Рівненській, Київській та Тернопільській областях – близько 60%.

Директор Департаменту розвитку фіксованого інтернету Міністерства цифрової трансформації України Юрій Мацик повідомив, що при нових блекаутах в Україні взимку зможуть користуватися Інтернетом близько половини абонентів. Він наголосив, що підключення до інтернет-мереж на базі PON є лише у 37% абонентів фіксованих мереж.

За даними аналітиків, до кінця року вартість домашнього Інтернету збільшиться на 12-15%. Це пов'язано з тим, що оператори витрачають багато грошей на ремонт мереж, оновлення обладнання та впровадження нових технологій.

Раніше в YASNO повідомили переселенцям та біженцям, як оплачувати електроенергію в покинутих квартирах та уникнути боргів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ