Інститут вивчення війни підрахував площу окупованих з початку року армією РФ українських територій

Автор: Корнєєв Ігор

Інститут вивчення війни (ISW) продовжує уважно стежити за російсько-українською війною та аналізувати все, що відбувається на полі бою. Його співробітники підрахували площу, яку вдалося за останні три місяці зайняти армії РФ.

Інститут вивчення війни підрахував площу окупованих з початку року армією РФ українських територій - today.ua

Нагадаємо, на стику старого та нового років головною подією на українських фронтах була битва за Авдіївку. Росіяни кинули на штурм невеликого містечка на Донеччині гігантські сили.

Упродовж кількох місяців Сили оборони України героїчно обороняли населений пункт, але 17 лютого вони були змушені відійти на новий рубіж оборони. Таким чином, саме на цій ділянці фронту росіяни мали найбільший успіх щодо просування та окупації українських територій.

За даними ISW, з початку року їм вдалося захопити 305 квадратних кілометрів нашої території. Росіяни називають цифру на 100 км² більше, але це дані для пропаганди всередині країни, які, як завжди, не мають жодного відношення до реальності.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

Аналітики ISW зазначають, що недостатнє постачання від союзників та необхідність економити боєприпаси багато в чому спричинили втрату територій українськими захисниками. Також Інститут вивчення війни заявляє, що темпи просування росіян останнім часом істотно сповільнилися.

Інститут вивчення війни підрахував площу окупованих з початку року армією РФ українських територій

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте спроб рухатися вперед, хай і ціною величезних втрат, російська армія не припиняє. Український Генштаб повідомив, що ворог намагається покращити свої позиції у районі Кліщіївки, Урожайного та Новомихайлівки.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що ситуація на східному фронті стабілізувалася. Однак у травні-червні він очікує великого наступу армії РФ.