Today.ua

Імунолог назвав безпечний спосіб видалення кліща: що потрібно робити потім

Якщо після повернення з відпочинку на природі ви виявили кліща, є кілька способів безпечно видалити його. Кліщ може бути смертельно небезпечним для людини

В Україні стає дедалі тепліше. Погода періодично б'є температурні рекорди, і багато людей вже відкрили сезон пікніків. Однак із настанням теплих днів активізувалися і комахи. У тому числі ті, зустріч із якими ніяк не назвеш приємною.

Насолоджуючись відпочинком, уважно стежте, щоб на вас не забрався кліщ. Якщо ж візит названого гостя залишився непоміченим, і ви виявили комаху, що присмокталася до вашої шкіри, тільки вдома, імунологи радять два способи її видалення.

По-перше, кліща можна рясно змастити олією. Якщо вам вдасться перекрити дихальні канали, він через якийсь час розтисне свої щелепи, розповів імунолог вищої категорії Андрій Волянський.

Другий спосіб полягає у викручуванні кліща зі шкіри. Робіть це акуратно, намагайтеся дістати комаху цілком. Якщо якась її частина залишилася в шкірі, видаліть це за допомогою голки.

"Головне питання – що потім. Бо кліщ міг вже заразити людину. Є дві хвороби, які небезпечні та передаються саме цими кліщами – це хвороба Лайма або бореліоз і кліщовий енцефаліт. Кліщовий енцефаліт дуже небезпечний, але на щастя в Україні його майже немає, лише Крим та західна Україна", – розповів Андрій Волянський.

Якщо ви боїтеся підхопити від кліща одну з цих хвороб, то видалену комаху краще віднести до лікарні та віддати на дослідження. Якщо кліщ був переносником, вам оперативно призначать лікування.

Комахи навесні атакують не лише людей та тварин, а й рослини. Раніше ми повідомляли, що у Запорізькій області від них постраждала частина врожаю озимини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ