Імунолог назвав безпечний спосіб видалення кліща: що потрібно робити потім

Автор: Корнєєв Ігор

Якщо після повернення з відпочинку на природі ви виявили кліща, є кілька способів безпечно видалити його. Кліщ може бути смертельно небезпечним для людини

Імунолог назвав безпечний спосіб видалення кліща: що потрібно робити потім - today.ua

В Україні стає дедалі тепліше. Погода періодично б'є температурні рекорди, і багато людей вже відкрили сезон пікніків. Однак із настанням теплих днів активізувалися і комахи. У тому числі ті, зустріч із якими ніяк не назвеш приємною.

Насолоджуючись відпочинком, уважно стежте, щоб на вас не забрався кліщ. Якщо ж візит названого гостя залишився непоміченим, і ви виявили комаху, що присмокталася до вашої шкіри, тільки вдома, імунологи радять два способи її видалення.

По-перше, кліща можна рясно змастити олією. Якщо вам вдасться перекрити дихальні канали, він через якийсь час розтисне свої щелепи, розповів імунолог вищої категорії Андрій Волянський.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

Другий спосіб полягає у викручуванні кліща зі шкіри. Робіть це акуратно, намагайтеся дістати комаху цілком. Якщо якась її частина залишилася в шкірі, видаліть це за допомогою голки.

"Головне питання – що потім. Бо кліщ міг вже заразити людину. Є дві хвороби, які небезпечні та передаються саме цими кліщами – це хвороба Лайма або бореліоз і кліщовий енцефаліт. Кліщовий енцефаліт дуже небезпечний, але на щастя в Україні його майже немає, лише Крим та західна Україна", – розповів Андрій Волянський.

Імунолог назвав безпечний спосіб видалення кліща: що потрібно робити потім

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ви боїтеся підхопити від кліща одну з цих хвороб, то видалену комаху краще віднести до лікарні та віддати на дослідження. Якщо кліщ був переносником, вам оперативно призначать лікування.

Комахи навесні атакують не лише людей та тварин, а й рослини. Раніше ми повідомляли, що у Запорізькій області від них постраждала частина врожаю озимини.