В Україні є дві категорії громадян, яким не потрібно надавати військово-облікові документи під час влаштування на роботу. Адвокат пояснила, кого це стосується.
В Україні для влаштування на роботу або вступу до вищого навчального закладу громадянам, які підлягають мобілізації, потрібний військовий квиток. Але в цьому правилі є виняток.
Про нього розповіла у Телеграм-каналі адвокат Марія Левченко. За словами юриста, лише деякі громадяни можуть не надавати військовий квиток, щоб отримати роботу. Йдеться про жінок, які працюють медиками та фармацевтами. Їм не потрібен цей документ.
"Виняток зробили лише жінкам-медикам та фармацевтам, які можуть влаштуватися на роботу без надання цього документа до 2026 року", - уточнила юрист.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Водночас адвокат зазначила, що на початку 2024 року набула чинності ухвала Кабінету міністрів, яка встановила нові правила ведення військового обліку на підприємствах. Згідно з ним, усі роботодавці мають реєструвати військовозобов'язаних співробітників, як це було й раніше, але зараз це можна зробити на порталі "Дія".
Марія Левченко уточнила, що на всіх підприємствах необхідно вести військовий облік та передавати дані про військовозобов'язаних співробітників у ТЦК протягом семи днів після прийняття на роботу чи звільнення.
"Для звичайних працівників це означає, що роботодавець може звільнити свого працівника, якщо той невчасно оновлюватиме свої дані військового обліку в ТЦК, і роботодавець не може взяти на роботу такого працівника", - додала адвокат.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України зробив заяву про мобілізацію 500 тисяч українців.