Хто може отримати лікарняний у розмірі 100% від зарплати: роз'яснення ПФУ

Автор: Корнєєв Ігор

Пенсійний фонд України (ПФУ) нагадав систему нарахування лікарняних грошей у нашій країні. У цьому матеріалі ми розповімо, хто може отримувати через хворобу 100% своєї зарплати.

Хто може отримати лікарняний у розмірі 100% від зарплати: роз'яснення ПФУ - today.ua

Не працювати, але заробляти – це мрія багатьох. Якщо допомога з тимчасової непрацездатності компенсує весь ваш дохід, то часом так і буде. Проте 100% зарплати підприємства компенсують лише громадянам, які мають вісім років стажу.

Решта за законом "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" можуть розраховувати на 50%, 60% і 70% від свого середнього заробітку.

Зазначимо, що не лише достатній стаж може дозволити отримати повний обсяг допомоги з непрацездатності. Навіть за його відсутності 100% зарплати нараховується громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також тим, хто доглядає хвору дитину віком до 14 років, чия недуга викликана аварією на ЧАЕС.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

На збереження повної зарплати під час хвороби в Україні мають право учасники бойових дій чи Революції Гідності. Члени сімей загиблих захисників та захисниць України також мають за законом зберігати 100% середнього доходу, йдучи на лікарняний.

Ще одна категорія, для якої зберігається повна зарплата за тимчасової непрацездатності через хворобу – це донори. Але лише ті з них, хто має право на пільгу.

Хто може отримати лікарняний у розмірі 100% від зарплати: роз'яснення ПФУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цілком природно, що повністю покривається зарплата у разі отримання виробничої травми чи набутого професійного захворювання. Також допомога виплачується в повному обсязі у зв'язку з вагітністю та пологами.

Нагадаємо, раніше ПФУ прогнозував великі зміни у пенсійній системі країни. Зокрема мають з'явитися нові види виплат.