В Україні підвищили розмір грошової допомоги переселенцям МОМ. Розмір виплати зріс із 2200 до 3600 грн на місяць. Про це повідомили у Мінреінтеграції.
Йдеться про багато цільову допомогу від МОМ, яку виплачують переселенцям зі статусом ВПО. У пресслужбі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України уточнили, що фінансова підтримка надається протягом трьох місяців.
Вказано причину, через яку суму вирішили переглянути. Раніше розмір фінансової підтримки становив 2200 грн, яких не вистачало для покриття базових потреб українських громадян. Тому ухвалено рішення збільшити її до 3600 грн.
Наголошено, що процес перегляду матеріальної допомоги регулярно оновлюватиметься. Коригування проводитимуть з урахуванням суттєвих цінових змін.
Всі українці, які зареєструвалися після 1 жовтня 2023 року та мають право на зазначені виплати, отримають підвищену суму. Ті, хто подавав заявки до цієї дати, можуть розраховувати на попередній, нижчий розмір виплати.
Також повідомляється, що реєстрація на фінансову допомогу від Міжнародної організації з міграції стане доступною у Харкові з 11 жовтня 2023 року.
Додаткова інформація щодо програми багатоцільової грошової допомоги від МОМ надається за телефонами гарячих ліній різних мобільних операторів:
- (096) 106-55-55 (безкоштовно для абонентів Київстар);
- (095) 106-55-55 (безкоштовно для абонентів Vodafone);
- 0 (800) 21-05-55 (безкоштовно для абонентів усіх операторів).
Хто отримує грошову допомогу від МОМ
Нагадаємо, що у МОМ вирішили виділити українцям близько 700 млн грн – для понад 100 тисяч осіб. Кошти надають:
- людям з інвалідністю;
- пенсіонерам віком від 65 років;
- жінкам, які отримують допомогу у зв'язку з вагітністю або пологами;
- одиноким батькам (матері чи батьки, які отримують грошову допомогу на дітей);
- сім'ям з двома та більше дітьми.
Переселенці мають зареєструватись як внутрішньо переміщені особи (ВПО) – в органах соціального захисту населення або ЦНАПах (Центри надання адміністративних послуг). Заявки надсилають до офісу МОМ, де приймають рішення про їх узгодження або відмову у виплатах.
Раніше стало відомо про п'ять країн з максимальними виплатами українським біженцям.