Today.ua

Грошова допомога у Німеччині: які суми виплачують українським біженцям

У Німеччині обговорюють зменшення грошової допомоги для українських біженців, проте поки що питання залишається відкритим. Стало відомо, які суми зараз одержують наші співвітчизники.

Німеччина та Польща стали найпопулярнішими країнами серед наших співвітчизників. ФРН після початку повномасштабної війни прийняла понад мільйон українців. Там для них передбачені вищі виплати, ніж у Польщі. Вони, як і німці, одержують так звану Bürgergeld – базову допомогу для малозабезпечених.

На соціальну підтримку можуть розраховувати українці, доходів та заощаджень яких не вистачає на життя.

Працездатні біженці можуть розраховувати на виплати "громадянської допомоги" у центрі зайнятості. Якщо українці одержують пенсію за віком або можуть працювати лише обмежено, за соціальну допомогу відповідальним є відділ соціального забезпечення. Для оформлення допомоги необхідно мати довідку від імміграційної служби або дозвіл на проживання.

Bürgergeld є гуманним прожитковим мінімумом, щоб люди могли купити собі продукти, одяг, засоби гігієни та побутові предмети. Допомога має забезпечити людям можливість брати участь у культурному та соціальному житті.

Молоді люди та діти отримують по 20 євро на місяць – це "негайна дитяча доплата".

Українські біженці, які одержують Bürgergeld, у перший рік можуть розраховувати на повне покриття витрат на квартиру. Це дозволяє їм зосередитися на подальшому навчанні чи пошуку роботи. Після закінчення зазначеного періоду центр зайнятості покриватиме витрати лише на певну суму, яка розраховується індивідуально. Витрати на опалення визначаються муніципалітетами, де проживають біженці.

Раніше стало відомо, що українським біженцям у Німеччині шукатимуть роботу у великих компаніях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ