Today.ua

Гроші з російських активів Україні поки не дадуть: “Велика сімка“ знову відклала розгляд цього питання

Гроші із заморожених російських активів Україні поки що не дають. Розгляд цього питання відклали до червня поточного року. Таке рішення ухвалили міністри закордонних справ країн "Великої сімки", які зустрічались в Італії на Капрі.

Про це йдеться в їхній спільній заяві, пише rbc.ua.

Голови зовнішньополітичних відомств у спільній заяві, вже звично, засудили агресію РФ проти України та висловили рішучість у підтримці України. Нагадаємо, що до "Великої сімки" входять наймогутніші та найвпливовіші країни Заходу: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Велика Британія, США та Японія, яку також ментально можна зарахувати до західних країн.

Міністри також заявили, що спільно працюватимуть над зміцненням протиповітряної оборони України для захисту людського життя та інфраструктурних об'єктів.

"У цьому контексті ми цінуємо Ініціативу негайних дій щодо протиповітряної оборони (IAAD), запропоновану Німеччиною", - відзначають у заяві.

Міністри "Великої сімки" також одностайні в думці, що Росія має заплатити за всі збитки, які вона завдала своєю агресією Україні. Тому вони налаштовані вирішити питання з передачею заморожених російських активів Україні. Але поки що не напрацьований механізм для таких траншів. Адже вони хочуть, щоб усе відповідало нормам міжнародного права.

"Ми продовжимо вивчати всі можливі шляхи надання допомоги Україні в отриманні компенсації від Росії відповідно до наших відповідних правових систем та міжнародного права", - йдеться у заяві.

Глави зовнішньополітичних відомств обіцяють дати рекомендації для використання цих грошей до початку 50-го саміту "Великої сімки", який відбудеться на найвищому рівні також в Італії, в Апулії, з 13 по 15 червня цього року.

Тим часом питання про використання заморожених російських активів вже цілком можна назвати питанням "з бородою". Євросоюз та члени G7 вже обговорюють його більше року. Але механізму досі немає.

Водночас, за словами міністра фінансів США Джанет Єллен, найімовірніше, що заморожених російських грошей (а це 300 мільярдів доларів) Україні не дадуть, а лише дозволять користуватися відсотками з них. Ці гроші можна буде використовувати як заставу за кредитами або облігаціями, випущеними для підтримки України.

Нагадаємо, стали відомі деталі законопроекту США про підтримку Україні – на що підуть гроші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ