В Україні громадянам, які розраховують на пенсію, потрібно накопичити страховий стаж. Це період офіційної трудової діяльності, протягом якого співробітники сплачують ЄСВ – єдиний соціальний внесок. Стало відомо, що до стажу можуть включити період, коли українець не працював.
У Пенсійному фонді повідомили, що українцям можуть зарахувати до страхового стажу період догляду за родичем. Йдеться про людину, яка через свій стан не може сама про себе подбати й потребує сторонньої допомоги. Тому комусь із близьких доводиться пожертвувати роботою, щоб допомогти.
Вказаний період увійде до страхового стажу не у будь-якому випадку, а при виконанні трьох умов:
- доглядальник має бути працездатною людиною – не мати інвалідності та не бути пенсійного віку;
- під час догляду за хворим родичем українець справді ніде не працює;
- громадянин повинен отримувати компенсацію щодо догляду за інвалідом або надбавку від органів соцзахисту населення.
Щодо українців, яким потрібний догляд, йдеться про інвалідів І групи. Ці особи не можуть самостійно подбати про себе та гостро потребують підтримки рідних.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
"Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено зарахування за певних умов до страхового стажу періодів догляду, зокрема за особою з інвалідністю І групи", - уточнили у ПФУ.
Той, хто доглядає в такій ситуації, вважається застрахованою особою, її страхує орган соцзахисту, який виплачує йому компенсацію. Однак треба враховувати один момент. Період буде зараховано до стажу лише з 2004 року - більш ранні роки не будуть враховані.
Нагадаємо, що з 2024 року вимоги до страхового стажу посилилися. Тепер на пенсію у 60-річному віці можуть вийти лише ті, хто накопичив від 31 року стахового стажу. Як відомо, у 2023-му вимагалось 30 років офіційного працевлаштування та сплати ЄСВ. З кожним роком до 2028 року вимоги до страхового стажу збільшуватимуться на 12 місяців – до 35 років.
Раніше повідомлялося, що громадянам України зарахують до страхового стажу ще один період безробіття.