Громадянам України зарахують до страхового стажу два періоди безробіття

Автор: Леся Ловіцька

В Україні аж до 2028 року кожні 12 місяців посилюватимуть вимоги до страхового стажу. У 2024 році потрібно офіційно пропрацювати 31 рік, щоб вийти на пенсію у 60-річному віці. Стало відомо, що до страхового стажу громадянам зарахують два періоди вимушеного безробіття.

Громадянам України зарахують до страхового стажу два періоди безробіття  - today.ua

Декретна відпустка

Заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко повідомила, кому доступний такий привілей. Йдеться про жінок, які перебували у декретній відпустці до досягнення дитиною 3-річного віку. Матері потрібно буде надати свідоцтво про народження сина чи доньки, і цей період зарахується до її загального страхового стажу.

Наголошено, що подвійного зарахування стажу за вказаний період не буде. Якщо жінка продовжувала працювати, їй зарахують лише роки трудової діяльності, без декретної відпустки для догляду за малюком.

Громадянам України зарахують до страхового стажу два періоди безробіття

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

Догляд за родичем

У ПФУ повідомили, що до страхового стажу можуть включити період догляду за родичем, який потребує постійної сторонньої допомоги. Зокрема, йдеться про інвалідів І групи. Потрібно виконання наступних умов:

  • у період опіки за хворим громадянин справді не працює;
  • доглядач є працездатною людиною – не пенсійного віку та без статусу інвалідності;
  • отримання надбавки від органів соціального захисту населення або компенсації з догляду за інвалідом.

"Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено зарахування за певних умов до страхового стажу періодів догляду, зокрема за особою з інвалідністю І групи", - повідомили у Пенсійному фонді.

Громадянам України зарахують до страхового стажу два періоди безробіття

У такому разі доглядач вважається застрахованою особою, яка страхує орган соціального захисту та виплачує йому компенсацію. Цей період буде зарахований до стажу лише з 2004 року, більш ранні періоди обліку не підлягають.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що до страхового стажу входять періоди, коли українець сам сплачував Єдиний соціальний внесок або за нього платив роботодавець. З 1 квітня розмір щомісячного ЄСВ зріс до 1760 грн.

Відомо, що українці без страхового стажу можуть оформити тимчасову соціальну пенсію, якщо відповідають встановленим критеріям.