В Україні викрито нову схему шахрайства у месенджерах. Необережний користувач може тимчасово втратити контроль над обліковим записом і тим самим нашкодити своїм знайомим.
Аферисти маніпулюють користувачами популярних месенджерів Telegram та WhatsApp, закликаючи їх підтримати дітей, які беруть участь у творчих конкурсах. Вони розповсюджують повідомлення із закликом проголосувати за учасника. Результатом може стати тимчасова втрата повного контролю над обліковим записом.
Українцям, які нічого не підозрюють, пропонують перейти на сайт зареєструватися за допомогою месенджера. Для участі у голосуванні кіберзлочинці просять просканувати QR-код або ввести номер телефону та одноразовий код. Фактично цим жертва передає свій акаунт у користування шахрая, який продовжує розсилку вже від її імені.
"Повідомлення можуть надходити від знайомих вам людей, тому будьте особливо пильні! Не переходьте за посиланнями та не вводьте жодних даних, навіть якщо вас про це просить "друг"", – попереджає Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У крайньому разі рекомендується зателефонувати знайомому, від якого надійшло повідомлення, і уточнити, чи дійсно він просить вас взяти участь у голосуванні за дитину.
У Держспецзв'язку повідомляють, що зловмисники навчилися оминати навіть систему двофакторної автентифікації. Однак, відомство рекомендує налаштувати її для вашого облікового запису.
Якщо ви підозрюєте, що до вашого акаунту отримали доступ шахраї, увійдіть в налаштування і завершіть невідомі сесії. У крайньому разі рекомендується видалити обліковий запис з усіма повідомленнями.
Зазначимо, що у 2023 році в Україні кількість кримінальних справ, пов'язаних із шахрайством, оновила 11-річний антирекорд.